1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Solana’dan dev açılım!

Solana’dan dev açılım!

Solana’dan dev açılım!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarına yeni giriş yapan Solana, kısa sürede yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Son günlerin gözde kripto parası Solana (SOL) geleneksel finansal piyasalara açılmak için dev bir açılıma hazırlanıyor.


Solana’dan dev açılım!

İsviçre merkezli kripto para şirketi Digital Asset AG (DAAG), geleneksel hisse senedi piyasaları araçları ile kripto para araçlarını entegre ederek mükemmel finansal ürünler üretiyor. Digital Asset AG; Google, Tesla ve Facebook gibi popüler şirketlerin hisse senetlerini tokenize ederek kripto para borsalarında işlem görür hale getiriyor. Bu sayede kripto para yatırımcıları, geleneksel piyasalarda rahat biçimde yatırım yapabiliyor. Tokenize edilmiş hisse senetleri ise Solana blockchain’inde işlem görüyor. Bu açıdan Solana, kripto para piyasalarında yeni bir çığır açabilir.

Digital Asset AG (DAAG) kendi kripto parasını çıkarma kararı verdi ve DAAG kendi kripto parasını Hong Kong merkezli FTX borsası üzerinden piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Lütfen Bkz: Bu iki Bitcoin anketini karşılıklı değerlendirmek lazım!

İsviçre merkezli başka bir yatırım şirketi olan 21Share AG de Solana ile yakın çalışıyor. 21Share AG, ilk Solana ETP’yi (borsa ticaret ürünü) çıkarma kararı aldı. Solana ETP’ler İsviçre merkezli menkul kıymetler borsası SWISS SIX’te listelenecek. İlerleyen süreçte Solana ETP’ler Stuttgart ve Dusseldorf çok taraflı ticaret platformlarında da listelenecek.

Solana yazının kaleme alındığı saatte 30.5 dolardan listeleniyor. Solana (SOL), 8.25 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile Litecoin’den hemen sonra ve Chainlink’in üstünde 14’üncü sırada listeleniyor.

Solana tüm zamanların rekorunu 18 Mayıs’ta 58.30 dolar ile gördü.

Aşağıdaki grafikte Solana fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

solana Solana’dan dev açılım!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.