Loading...
btc
BTC
-1.46%
Bitcoin
62.499,63 USDT
eth
ETH
-1.39%
Ethereum
3.059,04 USDT
bch
BCH
-6.01%
Bitcoin Cash
477,75 USDT
xrp
XRP
-1.98%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.2%
Litecoin
78,25 USDT
bnb
BNB
-2.55%
Binance Coin
538,61 USDT
sol
SOL
-4.09%
Solana
132,86 USDT
avax
AVAX
-1.96%
Avalanche
34,47 USDT
ada
ADA
-0.37%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-1.52%
Poladot
6,61 USDT
doge
DOGE
-4.86%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-0.1%
Shiba Inu
0,00 USDT

Solana (SOL) yine atağa kalktı!

solana
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana (SOL) yaşadığı gerilemenin ardından yeni bir atağa geçti.Bu atağın hedefi neresi olacak SOL yeni bir ATH ne zaman görecek?

Solana (SOL) yine tam gaz! Hedef neresi!

Solana (SOL) son zamanlarda kayda değer bir yükseliş yaşadı ve birkaç yükseliş faktöründen yararlandıkça daha da yükseldi.

Messari rakamlarına göre, Solana (SOL)  bugün 152.50 dolara kadar yükseldi.

Bu noktada, ek Messari verilerine göre, 21 Eylül’de ulaştığı son düşük seviye olan 116.34 dolardan %30’dan fazla arttı.

Bu son fiyat hareketleri, kripto para biriminin bu yıl %13.000’den fazla tırmanarak, bu ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 200 doları geçmesinden ve ardından birkaç gün önce yaklaşık 116 dolara düşmesinden sonra gerçekleşti.

Solana (SOL) Kaynak Yaratma Başarısı

Kendisini dünyanın en hızlı blok zinciri olarak tanımlayan Solana, sol tokenlerde  yarattığı keskin kazanımlarla  önemli bir görünürlük sağladı.

Daha yakın zamanlarda, platforma bağlı şirketler, finansman turları için manşetlere çıkıyor.

Merkezi olmayan bir borsa olan Orca veya platformun ikinci yarı finali nedeniyle Solana üzerine inşa edilen DEX, yakın zamanda A Serisi bir turda 18 milyon dolar topladı.

İlk DEX teklifi veya IDO’nun tüm Solana ağının durma noktasına getirilmesine yardımcı olduğu düşünülen proje olan Grape Network, risk sermayesi şirketlerinden 1,2 milyon dolar topladı. Bu olay, projenin IDO’sunun 600.000 dolar getirmesinden sonra gerçekleşti.

Yatırımcılar paralarını Solana üzerine inşa edilen projelere yatırmak için sıraya girmiş durumdalar.

Blocklabs Capital Management’ın kurucu ortağı ve yönetici ortağı Loan Venkatapen, “Solana ekosistemi 2021’de dağıtılan sermaye açısından lider blok zinciridir” ve “bu kesinlikle Solana’nın son aylardaki fiyat artışını hızlandıran bir durumdur” dedi.

Çok stratejili fon Banz Capital’in kurucusu ve CEO’su John Iadeluca da bu aktivitenin SOL için harekete geçirici bir etken olduğunu söylüyor.

“Bence Solana’nın token fiyatı, Solana tarafından inşa edilmiş platformlara olan talepteki artıştan güçlü bir şekilde faydalanıyor” dedi.

“Bunun, ekosistem üzerine inşa edilmiş birden fazla girişimin son zamanlarda başarılı bir şekilde finanse edilmesinden kaynaklandığına inanıyorum.”diye ekledi.

Başarılı bir şekilde finanse edilen blok zinciri girişimlerine ev sahipliği yapan diğer güçlü zincirlerle daha önce piyasalarda anlatılan benzer bir anlatı var, ancak Solana’nın birkaç gün içinde yaklaşık %30’luk sıçraması, yatırımcıların Solana’yı başarılı bir rakip olarak daha güvende hissedebileceğini gösteriyor.

solana (SOL)

Dipten almak

Piyasa gözlemcileri, SOL tokenin son kazanımlarının ardındaki diğer faktörlere değinerek, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan ve bu ayın başlarında ağ kesintisinden muzdarip olduktan sonra önemli ölçüde düştüğünü vurguladı.

Sonuç olarak, birkaç analistin iddiasına göre aşırı satış yaşandı ve sonuç olarak yatırımcılar düşüşü satın alma fırsatını yakaladı.

Venkatapen, “Bence Solana fiyatının, son Solana ağ kesintisi ile birlikte dijital ve geleneksel pazarlardaki genel korku nedeniyle tüccarlar tarafından Eylül ayında aşırı satıldığını düşünüyorum” dedi.

Iadeluca da benzer bir görüş belirtti ve “Solana ağının çökmesinden sonraki gün, SOL fiyatı RSI’ya göre hızlı bir şekilde yükselmeden önce kısa bir süre aşırı satım bölgesine girdi” dedi.

“Yatırımcılar, ağ çöküşünün ve ardından gelen fiyat korkusunun birleşimini, fiyatı şimdi 150 dolar seviyesinin üzerine çıkaran düşüşü satın almak için bir fırsat olarak gördüklerine inanıyorum” diye ekledi.

Yukarı yönlü bir görünüm

Zap Protokolü’nün kurucu ortağı Nick Spanos da Solana ve geleceği hakkında neden iyimser olduğunu açıkladı.

“Solana, Serum’u solana’da kullandığınızda zincir üzerinde bir emir defterine sahip olduğu için etkinlik alıyor. Zincir, zincir üzerinde alım satım emirleri tutuyor” dedi.

“Bu zincir üstü emir defteri ile saniyede 50 bin işlem gerçekleştiriyor. Başka hiçbir zincir bunu bu kadar başarılı ve bu kadar verimli bir şekilde yapmamıştı,” dedi Spanos.

“Solana’daki Serum, tamamen likit bir değişim yaratmayı çok kolaylaştırıyor” diye vurguladı.

Fiyat açısından tahminim, Solana’nın daha işin başında olduğu yönünde.”

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.