1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Solana ağında büyük kesinti! Yatırımcılar endişelenmeli mi?

Solana ağında büyük kesinti! Yatırımcılar endişelenmeli mi?

Solana ağında büyük kesinti! Yatırımcılar endişelenmeli mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana son 7 günde %10 değer kaybetti. Ağda yaşanan kesinti yatırımcıları endişelendirdi. Solana (SOL) coine ilişkin tüm güncel detaylar haberimizde.

Solana ağında büyük kesinti! Yatırımcılar endişelenmeli mi?

Ethereum’un en ciddi rakipleri arasında gösterilen Solana, son 7 günde %10 değer kaybetti. Solana yatırımcıları ağda yaşanan kesinti nedeniyle endişeli. Dün Solana ağıda 7 saatlik bir kesinti yaşandı.

İlgili: Solana nedir, geleceği nasıl?

Sosyal paylaşım platformlarından ağda kesinti yaşandığı söylentisi yayıldı. Bu söylentinin ardından Solana Labs bir açıklama yaparak Solana ağında bir kesinti yaşandığını doğruladı. Solana ekibi yaptığı açıklamada kesintinin botlardan NFT minting aracı olan Candy Machine’e gelen çok büyük miktarda işlemden kaynaklandığını belirtti. Botların saldırısı ile Solana ağının işlem yoğunluğu rekor düzeye ulaştı. Bu da ağın kesintiye uğramasına neden oldu. Yaşanan kesinti sonrası ağ normale döndü. Kesintiden önce 96 dolardan işlem gören SOL coin 81 dolara kadar geriledi.

İlgili: Solana fiyat tahmini

Bu Solana ağında yaşanan ilk kesinti değil. Ağ daha bu yıl ocak ayında da büyük bir kesinti yaşamıştı.

Haftalık Solana (SOL) fiyat hareketleri

Solana ağında büyük kesinti! Yatırımcılar endişelenmeli mi?

 

Solana yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 90,07 dolardan işlem görüyor. Altcoinin piyasa değeri 30 milyar dolar. SOL bu değer ile piyasanın en değerli 6’ncı kripto parası.

 Solana

 

Geçtiğimiz yıl kasım ayında 260,06 dolar ile tüm zamanların en yüksek değerini gören kripto para o günden beri değerinden %65 kaybetti. Nisan ayının başında 139 dolar seviyesine kadar çıkan Solana’da RSI, yaşanan kesintinin de etkisi ile aşırı satım bölgesine kaydı. Daha sonra toparlanan RSI yazım anında 51,6 ile nötr durumda.

Yaşanan gelişmelerin ardından Solana teknik verileri yatırımcıların endişelenceği bir durum olmadığını gösteriyor. SOL’un son 24 saatteki işlem hacmi de yükselişe geçti. SOL coin son 24 saat içerisinde 1,748,007,720 dolarlık işlem hacmini yakaladı.

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: