1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Societe Generale’den Bitcoin ve altın açıklaması!

Societe Generale’den Bitcoin ve altın açıklaması!

Societe Generale’den Bitcoin ve altın açıklaması!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Avrupa’nın önde gelen finans kuruluşlarından bir olan Societe Generale’den Bitcoin ve altın açıklaması geldi. Detaylar haberimizde.

Societe Generale’den Bitcoin ve altın açıklaması

Avrupa’nın önde gelen finans şirketlerinden biri olan Paris merkezli Societe Generale’nin analistleri perşembe günü yayınladıkları bilgi notunda Bitcoin ile ilgili açıklamalara yer verdi.

Societe Generale’den Alain Bokobza ve Arthur Van Slooten perşembe günkü notta Bitcoin’in özellikle dalgalı yapısına dikkat çekti. Bokobza ve Slooten portföylerdeki Bitcoin’in yerinin tartışmalı olduğunu vurguladı.

 “Herhangi bir yatırım portföyündeki Bitcoin’in yerinin, özellikle değişken fiyat hareketlerinden dolayı son derece tartışmalı olmaya devam etmesi şaşırtıcı değil.”

Bu hafta Elon Musk’ın açıklamaları ve Çin’den gelen haberlerden sonra 30,000 dolara kadar gerileyen Bitcoin 42,000 dolara kadar geri yükseldi. Gün içerisinde Çin’den gelen haberlerin ardından yine geri çekilme yaşandı. Bitcoin anlık olarak 38,200 dolardan işlem görüyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bokobza ve Van Slooten, kripto para birimi için beliren en büyük tehdidin yapılacak düzenlemeler olduğuna dikkat çekti. Bu risklerin olumsuz yönde ilerlediğini ve son günlerde yaşananların gösterge olduğunu vurguladı.

Analistler ayrıca, volatilitedeki boşluk ve fiyat hareketlerinin büyüklüğü nedeniyle sıklıkla altın ve Bitcoin arasında yapılan karşılaştırmalara da değindiler.

Hem Bitcoin’i hem de altını enflasyona karşı bir koruma olarak gördüklerini belirttiler ancak altının portföyü dengelemek için daha iyi bir araç olduğunu düşündüklerini vurguladılar.

“Societe Generale, halihazırda çok varlıklı portföyünde dengeleyici olarak altına %5 oranında doğrudan ağırlık vermektedir.”

Analistler, yükselen enflasyon durumunda, altının tahvillerdeki sermaye kayıplarını kısmen dengeleyebileceğini ifade ettiler.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.