okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
68.523,03 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.851,76 USDT
bch
BCH
0.14%
Bitcoin Cash
471,04 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.03%
Litecoin
83,41 USDT
bnb
BNB
0.15%
Binance Coin
602,59 USDT
sol
SOL
0.03%
Solana
168,73 USDT
avax
AVAX
-0.15%
Avalanche
36,96 USDT
ada
ADA
0.31%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.19%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.88%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ripple XRP’ye mahkemeden kötü haber!

Ripple'dan Sec davasına rağmen rekor büyüme!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında mahkeme huzurunda devam eden mücadele kıran kırana geçiyor.


Ripple XRP’ye mahkemeden kötü haber!

Hatırlanacağı üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ı piyasaya illegal biçimde menkul değer sürmek suçlaması ile mahkemeye verdi. Taraflar kendilerini mahkeme heyeti önünde savunuyor. Ripple savunmasını XRP’nin bir menkul değer olmadığı stratejisi üzerine kuruyor ve XRP’nin bir kripto para olduğunu savunuyor. SEC ise XRP’nin menkul değer olarak piyasaya sürüldüğünü iddia ediyor.

SEC, geçtiğimiz günlerde Ripple’ın denizaşırı firmalarla ilişkisine ulaşmak için mahkemeden izin istemişti. Ripple şirketi ise SEC’i Ripple’ın yabancı iş ortaklarını tedirgin etmekle suçladı. Bu konuda mahkemenin SEC’e gerekli izinlerin verilmemesi gerektiği yönde savunma yaptı.

Mahkeme bu konuda SEC’in istediği yönde karar verdi ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Ripple’ın uluslararası dosyalarına da ulaşabilecek.

Lütfen Bkz: TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI BLOCKCHAIN VE KRİPTO PARA KONFERANSI ALL IN BLOCKCHAIN BAŞLIYOR!

Yargıç Sarah Netburn, SEC lehine karar verdi ve artık SEC Ripple’ın denizaşırı işlemlerine dair bilgileri talep edebilecek. Böylece SEC, Ripple’ın uluslararası operasyonları konusunda da bilgi ve belgelere ulaşabilecekler.

Bu aşamadan sonra Ripple, mahkeme kararını uluslararası mahkemelere taşıyarak temyize gidebilir. SEC’in Ripple şirketinin uluslararası operasyonlarına ulaşmasını engelleyebilir.

SEC mahkeme huzurunda XRP’nin bir menkul değer olduğunu ispatlamaya çalışıyor. Eğer SEC mahkeme heyetini ikna eder ve XRP’nin menkul değer olduğuna karar verilirse Ripple şirketi ve yöneticileri ciddi müeyyidelerle karşılaşabilir.

Ripple’ın eski yöneticilerinden Chris Larsen de SEC suçlamaları ile karşı karşıya. Larsen, 2017 yılı öncesi dönemde Ripple ile yollarını ayırarak Stellar Lumens (XLM)’i geliştirdi. Larsen, payına düşen milyarlarca XRP ile Ripple şirketinden yollarını ayırdı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.