Loading...
btc
BTC
-1.46%
Bitcoin
62.499,63 USDT
eth
ETH
-1.39%
Ethereum
3.059,04 USDT
bch
BCH
-6.01%
Bitcoin Cash
477,75 USDT
xrp
XRP
-1.98%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.2%
Litecoin
78,25 USDT
bnb
BNB
-2.55%
Binance Coin
538,61 USDT
sol
SOL
-4.09%
Solana
132,86 USDT
avax
AVAX
-1.96%
Avalanche
34,47 USDT
ada
ADA
-0.37%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-1.52%
Poladot
6,61 USDT
doge
DOGE
-4.86%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-0.1%
Shiba Inu
0,00 USDT

Şeytana pabucu ters giydiren Bitcoin Antminer kaçakçılığı!

Dünyanın en büyük kripto para borsasından Bitcoin madencilerine güzel haber!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin madenciliğinin yasaklandığı Çin’de gümrükten sokulmaya çalışılan madencilik teçhizatlarına el koyuldu. Detaylar haberimizde.

Şeytana pabucu ters giydiren Bitcoin Antminer kaçakçılığı!

2021 yılının kripto paralar açısından en büyük hala kırıklıklarından bir Çin’in madencilik faaliyetlerini yasaklaması oldu. Hükümet yetkilileri madencilik operasyonlarını yasakladıktan sonra kripto para piyasaları büyük bir çöküş yaşadı. Hash oranları tarihin en düşük seviyelerini gördükten sonra madenciler kendilerine yeni lokasyonlar arama çabasına girdi.

İlgili: Bitcoin madenciliği nedir, nasıl yapılır?

Haftalar içerisinde yeniden toparlanan madencilik şirketlerinin yeni durakları Kazakistan, Hindistan, İran ve Amerika Birleşik Devletleri oldu. Ancak Çin’de madencilik faaliyetlerinin izinsiz olarak devam ettiği görülüyor.

Bitcoin madencilik

Dongguan’da Çin gümrükleri tarafından yaklaşık 49 adet ikinci el kripto madencilik teçhizatına el konuldu. Gümrükten geçirilmeye çalışan teçhizatlar ayakkabı olarak etiketlendi. Guangzhou Daily’ye göre, 21 Şubat’ta Dongguan gümrükleri tarafından el konulan madencilik kuleleri arasında Antminer S9 ve T9 Antminer’lar ve bildirilmemiş bazı küçük madencilik kuleleri bulunuyor. Madencilik teçhizatları yanlış beyandan dolayı gümrük tarafından tutuldu ve soruşturma başlatıldı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bu ayın başlarında da gerçekleşen olayda 2900 Antminer S9 gümrük memurları tarafından ülkeye sokulmak isterken ele geçirildi. Bu Atminer’ların her birinin 15,000 ila 20,000 dolar arasında değeri olduğu belirlendi. Yapılan usulsüz madencilik işlemleri ile ilgili Çin’in en büyük iki şehri olan Shenzhen ve Wuhan’da yanıltıcı beyan veren 162 kişi göz altına alındı.

Yetkisiz şekilde yapılan madencilik faaliyetleri sadece Çin’de soruşturmalara konu olmuyor. Dünyanın dört bir yanında yasadışı madencilik faaliyetleri kolluk güçlerinin radarına takılıyor. Geçtiğimiz günlerde Kırgızistan’da, 500 yasadışı kripto para çiftliğinin keşfedilmesiyle yetkisiz kripto madenciliği ekipmanına el konulduğu bildirildi. Türkiye’de de zaman zaman yasa dışı madencilik çiftlikleri basılıyor ve teçhizatlara el konuluyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.