1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Şeytana pabucu ters giydiren Bitcoin Antminer kaçakçılığı!

Şeytana pabucu ters giydiren Bitcoin Antminer kaçakçılığı!

Şeytana pabucu ters giydiren Bitcoin Antminer kaçakçılığı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin madenciliğinin yasaklandığı Çin’de gümrükten sokulmaya çalışılan madencilik teçhizatlarına el koyuldu. Detaylar haberimizde.

Şeytana pabucu ters giydiren Bitcoin Antminer kaçakçılığı!

2021 yılının kripto paralar açısından en büyük hala kırıklıklarından bir Çin’in madencilik faaliyetlerini yasaklaması oldu. Hükümet yetkilileri madencilik operasyonlarını yasakladıktan sonra kripto para piyasaları büyük bir çöküş yaşadı. Hash oranları tarihin en düşük seviyelerini gördükten sonra madenciler kendilerine yeni lokasyonlar arama çabasına girdi.

İlgili: Bitcoin madenciliği nedir, nasıl yapılır?

Haftalar içerisinde yeniden toparlanan madencilik şirketlerinin yeni durakları Kazakistan, Hindistan, İran ve Amerika Birleşik Devletleri oldu. Ancak Çin’de madencilik faaliyetlerinin izinsiz olarak devam ettiği görülüyor.

Bitcoin madencilik

Dongguan’da Çin gümrükleri tarafından yaklaşık 49 adet ikinci el kripto madencilik teçhizatına el konuldu. Gümrükten geçirilmeye çalışan teçhizatlar ayakkabı olarak etiketlendi. Guangzhou Daily’ye göre, 21 Şubat’ta Dongguan gümrükleri tarafından el konulan madencilik kuleleri arasında Antminer S9 ve T9 Antminer’lar ve bildirilmemiş bazı küçük madencilik kuleleri bulunuyor. Madencilik teçhizatları yanlış beyandan dolayı gümrük tarafından tutuldu ve soruşturma başlatıldı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bu ayın başlarında da gerçekleşen olayda 2900 Antminer S9 gümrük memurları tarafından ülkeye sokulmak isterken ele geçirildi. Bu Atminer’ların her birinin 15,000 ila 20,000 dolar arasında değeri olduğu belirlendi. Yapılan usulsüz madencilik işlemleri ile ilgili Çin’in en büyük iki şehri olan Shenzhen ve Wuhan’da yanıltıcı beyan veren 162 kişi göz altına alındı.

Yetkisiz şekilde yapılan madencilik faaliyetleri sadece Çin’de soruşturmalara konu olmuyor. Dünyanın dört bir yanında yasadışı madencilik faaliyetleri kolluk güçlerinin radarına takılıyor. Geçtiğimiz günlerde Kırgızistan’da, 500 yasadışı kripto para çiftliğinin keşfedilmesiyle yetkisiz kripto madenciliği ekipmanına el konulduğu bildirildi. Türkiye’de de zaman zaman yasa dışı madencilik çiftlikleri basılıyor ve teçhizatlara el konuluyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.