fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. SEC’in korkulu rüyası Bitcoin ETF Güney Amerika’da işleme başladı

SEC’in korkulu rüyası Bitcoin ETF Güney Amerika’da işleme başladı

SEC’in korkulu rüyası Bitcoin ETF Güney Amerika’da işleme başladı
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörünün çok konuştuğu ve merakla beklenen Bitcoin ETF artık gerçek oluyor. Güney Amerika’nın ilk Bitcoin ETF’si bugün menkul kıymetler borsasında işlem görmeye başladı.


Güney Amerika’nın ilk Bitcoin ETF’si Brezilya’da işleme başladı

Blockchain yatırım şirketi QR Capital’in Bitcoin exchange-traded fund (ETF) bugün Brezilya Menkul Kıymetler Borsası’nda işlemlere başladı.

Brezilya Menkul Kıymetler Borsası ve Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM) geçtiğimiz Mart ayında QBTC11’i (B3) onayladı ve Güney Amerika bölgesi borsalarında ilk defa BTC işlemi gerçekleşmiş oldu.

QR Capital, Bitcoin ETF’nin yatırımcılara, güvenli muhafaza ve günlük likidite yoluyla dijital varlıklara erişim sağlayacağını belirtiyor. Hem de özel anahtarlar hakkında endişelenmeden.

Bildiğiniz gibi ABD’de birkaç yıldır yapılan tüm Bitcoin ETF’leri ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geri çeviriyor. SEC bu kararlarına gerekçe olarak BTC fiyatının volatilitesini ve piyasa manipülasyonunu gösteriyor. Ancak son kararı ile bu sefer ETF konusunda bir değişime işaret ediyor olabilir.

Ayrıntılar: SEC’in VanEck Bitcoin ETF erteleme kararında bu sefer bir şey farklı

Geleneksel finans piyasasında değişim

QR Capital CEO’su Fernando Carvalho, Bitcoin’in hisse senetleri piyasasına girişinin “hem kripto para piyasası için hem de geleneksel finansal piyasalar için tarihi bir an” olduğunu söyledi. Carvalho şöyle konuştu:

“Daha güvenli ve daha basit Bitcoin maruz kalma seçenekleri arayışında pazarın olgunlaştığını görebiliriz. Bitcoin ETF’miz, hem finansal hem de kripto piyasalar için bir dönüm noktası ve ikisini ortak bir alanda buluşturuyor. Brezilyalı yatırımcı artık Bitcoin satın almak için düzenlenmiş ve sağlam bir seçeneğe sahip.”

ETF nedir?

ETF, tüketicilerin bir varlığı temsil eden hisseleri satın almalarını sağlayan bir tür finansal araç. Bu varlıklar çok çeşitli olabiliyor. Gayrimenkulden yabancı para birimlerine ve Bitcoin’e kadar.

Bitcoin ETF neden bu kadar ilgi görüyor?

Kripto para ve Bitcoin ETF’leri popüler çünkü yatırımcılar, kripto para cüzdanına sahip olma derdi olmadan ve BTC’yi güvenli bir şekilde saklama konusunda endişe etmeden varlığın fiyatını takip eden hisseler satın alabiliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.