1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. SEC’den Kim Kardashian’a rekor kripto para cezası

SEC’den Kim Kardashian’a rekor kripto para cezası

SEC’den Kim Kardashian’a rekor kripto para cezası
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kim Kardashian, SEC tarafından EthereumMax’i yasadışı bir şekilde tanıtmakla suçlandı. Kim Kardashian, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu  (SEC) tarafından EthereumMax tokenini sosyal medyada yasadışı bir şekilde tanıtmakla suçlandı.

Kardashian’a kripto para cezası

Dünyaza ünlü yıldız, 1,26 milyon dolar ceza ödemeyi kabul etti ve devam eden soruşturmasında SEC ile birlikte çalışacak. Kim Kardashian, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yasadışı bir şekilde bir kripto menkul kıymeti lanse etmekle suçlandı. Düzenleyici, Kardashian’ın EthereumMax tokeninin tanıtımı için alınan ödemeyi açıklamadığını söyledi. Yıldız, 1,26 milyon dolar ceza ödemeyi kabul etti ve devam eden soruşturmasında SEC ile birlikte çalışacak.

SEC’ten Gary Gensler, Twitter’da “Bu vaka, ünlüler veya etkileyiciler kripto varlık menkul kıymetleri dahil, yatırım fırsatlarını lanse ettiğinde, bu yatırım ürünlerinin tüm yatırımcılar için doğru olduğu anlamına gelmediğini hatırlatıyor” dedi. Gensler, Kardashian’ın ünlülere ve diğerlerine, yasaların gerektirdiği şekilde menkul kıymetlere yatırım yapmayı teşvik etmek için ne kadar ödendiklerini açıklamaları gerektiğini hatırlatıyor.

kripto para

Yıldız, EthereumMax tarafından sunulan token olan EMAX tokenleri hakkında Instagram hesabına bir gönderi yayınlamak için 250.000 dolarlık bir ödeme aldığını açıklamadı. Gönderi, EMAX’ın nasıl satın alınacağına ilişkin talimatlar içeren EtheruemMax web sitesine bir bağlantı içeriyordu.

SEC‘in İcra Birimi Direktörü Gurbir S. Grewal, federal menkul kıymetler yasası uyarınca ünlülerin veya bir kripto varlık güvenliğini teşvik eden kişilerin promosyon karşılığında aldıkları tazminatın niteliğini, kaynağını ve miktarını açıklamaları gerektiğini söyledi. Grewal, “Yatırımcılar, bir menkul kıymetin tanıtımının tarafsız olup olmadığını bilme hakkına sahiptir ve Bayan Kardashian bu bilgiyi ifşa etmemiştir” dedi.

Kardashian, düzenleyicinin bulgularını kabul etmedi veya reddetmedi ve 1.26 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Bu ücret, promosyon ödemesini ve peşin hüküm faizini temsil eden yaklaşık 260.000 ABD Doları tutarında ödemenin yanı sıra 1.000.000 ABD Doları cezayı içeriyor. Yıldız ayrıca üç yıl boyunca herhangi bir “kripto varlık menkul kıymetini” teşvik etmemeyi de kabul etti. SEC’in EthereumMax ile ilgili soruşturması devam ediyor.

Kaynak

Etiketler: