SEC, Ripple’dan sonra yeni bir kripto paraya operasyon çekiyor!

sec
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC), Ripple (XRP) aleyhine açmış olduğu dava sadece Ripple’ı değil, tüm piyasayı ilgilendiriyor ve etkiliyor. SEC, yeni bir kripto paraya operasyon çekiyor.


SEC başka bir kripto parayı gözüne kestirdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yeni bir kripto para projesini radarına aldı. Bu kripto parayı da Ripple örneğinde olduğu gibi piyasaya izinsiz ve illegal biçimde menkul değer sürmek suçlamasında bulunuyor.

SEC, ABD menkul kıymetler piyasalarını denetleyen ve düzenleyen üst kurul olarak biliniyor. SEC’in Türkiye’deki muadili Sermaye Piyasası Kurulu. ABD’de piyasaya arzda bulunmak isteyen firmaların SEC’ten izin alması gerekiyor. Yakın zamanda SEC’ten izin alan Coinbase, hisselerini 14 Nisan’da Nasdaq üzerinden piyasaya sürecek.

Lütfen Bkz: Herkesin aklındaki soru: Coinbase hisselerini nasıl satın alırım?

SEC’in suçlamalarına maruz kalan proje DeFi projelerinden birisi olan LBRY. SEC bu projeye izinsiz ve illegal biçimde piyasaya menkul değer sürmek suçlamasını yönetiyor. 2016 yılından beri CoinMarketCap’te listelenen LBRY’nin kripto parasındaki değişimi aşağıdaki grafikte görüyoruz. LBC isimli kripto paranın fiyatlarında son günlerde ciddi dalgalanmalar yaşanıyor.

sec kripto para kararı SEC, Ripple’dan sonra yeni bir kripto paraya operasyon çekiyor!

Quantum Economics’in kurucularından Mati Greenspan, SEC’i uyarıyor ve bir dizi eleştiri getiriyor. SEC’in davranışlarını saldırganca gören Greenspan, tüm kripto para piyasalarının olumsuz etkilenebileceğini ileri sürüyor.

LBC isimli kripto para bir “utility token (hizmet token)” olarak işlem görüyor. Binance borsasının BNB coin’i de bu sınıflandırmada yer alıyor. SEC’in son adımından şöyle bir sonuç çıkabilir: Bir borsanın işlem para birimi olan utility token’ların menkul değer olarak sınıflandırma riski!


Mati: “Kripto para piyasalarını öldürmeyelim” açıklamasında bulundu.

 

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
SEC, Ripple’dan sonra yeni bir kripto paraya operasyon çekiyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.