1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. SEC faiz ile olan savaşında Coinbase cephesi açtı!

SEC faiz ile olan savaşında Coinbase cephesi açtı!

SEC faiz ile olan savaşında Coinbase cephesi açtı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SEC faiz üzerinden Coinbase’e dava açmakla tehdit ediyor.

 

SEC faiz savaşında Coinbase’in  görüşme talebini görmezden geliyor

 

Uzun bir Twitter dizisinde, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bir borç verme özelliği nedeniyle borsayı dava etmekle tehdit ettiğini açıkladı.

 

 

Coinbase, birkaç hafta içinde piyasaya sürülmesi beklenen getirisi yüksek olması beklenen yeni bir ürünü piyasaya sürmeyi amaçlıyordu. Kullanıcıları seçilen varlıklardan faiz kazanabilecek. En başından itibaren USD Coin (USDC) ile başlayacaktı.

 

SEC’e ulaştıktan sonra şirket, teklifin menkul kıymet olarak sınıflandırılacağını öğrendi. Armstrong, düzenleyicinin böyle bir tespiti nasıl yaptığını açıklamadığını iddia ediyor. Yine de düzenleyici, şirketten çok sayıda kayıt talep etti ve çalışanlarından şunları ifade etmelerini istedi:

 

Neden bir güvenlik sorunu olduğunu düşündüklerini bize söylemeyi reddediyorlar, ve bunun yerine bizden bir sürü kayıt celbi istiyorlar , çalışanlarımızdan tanıklık talep ettik, ve sonra piyasaya sürmeye  devam edersek bize dava açacaklarını söylediler, sonuç olarak sıfır açıklama var.

 

Bir Wells bildirimi

 

Şimdi, menkul kıymetler gözlemcisi, söz konusu getiri özelliğinin piyasaya sürülmesiyle birlikte değişim devam ederse Coinbase’i mahkemeye çıkaracağını iddia ediyor.

 

Bir blog yazısında, Coinbase’in baş hukuk görevlisi Paul Grewal, şirketin zaten bir Wells bildirimi aldığını söylüyor; bu, SEC tarafından gönderilen ve alıcılarını suçlamalarının özü hakkında bilgilendiren bir mektup.

 

Grewal, şirketin neden dava edildiğini tam olarak bilmediği için yazılı bir savunma sunmanın “boşuna” olacağını da ekliyor.

 

Haksız muamele iddiası

 

Coinbase’in kafa karışıklığı, bir dizi kripto para birimi şirketinin yıllardır kendi borç verme özelliklerini sunmasından kaynaklanıyor. Nisan ayında halka açılan şirket, düzenleyici tarafından haksız muamele gördüğünü ima ediyor:

 

Diğer kripto şirketlerinin piyasada yıllardır kredi ürünleri var ve yeni kredi ürünleri geçen ay piyasaya sürülmeye devam etti.

 

Armstrong, insanlar kriptolarından getiri elde etmekten “oldukça mutlu” göründüklerinden, böyle bir eylemin yatırımcıları korumak yerine onlara zarar vereceğini iddia ediyor.

 

Coinbase patronu, ajansın kripto para birimi endüstrisini yaptırım yoluyla düzenleme yaklaşımını reddederken, konunun  mahkemeye taşınmada endüstrinin  SEC’den bir sonuç alabileceğine inandığını söyledi.

 

Gensler ile görüşme yok

 

Armstrong ayrıca, SEC Başkanı Gary Gensler’in, borsa Nisan ortasında halka açıldıktan sonra Washington DC’de onunla görüşmeyi reddeden tek düzenleyici yetkilii olduğunu söyledi.

 

Görüşmenin olmamasının arkasındaki sebep, SEC’in ABD’deki en büyük kripto ticaret platformu da dahil olmak üzere herhangi bir kripto şirketi ile görüşmeyi her zaman ilke olarak  reddetmesiydi.

 

U.Today tarafından bildirildiği üzere, Gensler Kongre’den Mayıs ayında borsaların düzenlenmesinde yardım sağlamasını istedi:

 

2 trilyon dolara yakın olan bu pazarda , yatırımcı daha fazla  korunmalı ve bilgilendirme hakkından yararlanabilmelidir.

 

SEC ayrıca, Uniswap’ın soruşturma altında olduğu bildirerek,  merkezi olmayan  finans endüstrisine kıskaç koymaya çalışıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: