Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
65.086,48 USDT
eth
ETH
-0.86%
Ethereum
3.529,92 USDT
bch
BCH
0.89%
Bitcoin Cash
392,39 USDT
xrp
XRP
-0.31%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.22%
Litecoin
74,67 USDT
bnb
BNB
-0.82%
Binance Coin
594,41 USDT
sol
SOL
-0.68%
Solana
134,70 USDT
avax
AVAX
2.94%
Avalanche
27,73 USDT
ada
ADA
0.77%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.57%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.79%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

SEC başkanı kriptonun hayatına kontrolsüz devam etmeyeceğini söyledi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

SEC başkanı kripto ile ilgili düşüncelerini açıkladı. “Finans güvenle ilgilidir” o zaman devletin denetleme mekanizmaları devreye girmeli. 

 

SEC başkanı, kriptonun kamu politikalarının dışında var olamayacağını söyledi

 

SEC patronu Gary Gensler, kripto varlıklarının uzun vadede hayatta kalabilmek için bir kamu politikası çerçevesinde hareket etmesi gerektiğine inanıyor.

 

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, “finans güvenle ilgilidir” diye, kripto varlıkları bir kamu politikası çerçevesinin dışında uzun sürmeyecek.

 

The Financial Times’a konuşan Gensler, kendi hayatta kalabilmeleri için kripto platformları için düzenleyici bir çerçeveye duyulan ihtiyacı vurguladı. Yatırımcıları korumak ve yasadışı finansal faaliyetlerle mücadele etmek için kripto varlıklarının aynı kamu politikası zorunlulukları altında olması gerektiğini açıkladı. https://thedentallounge.com/

 

Kripto para birimleri için küresel piyasa kapitalizasyonunun şimdiden 2 trilyon doları aştığını ve eğer kripto “bundan beş ve 10 yıl sonra herhangi bir alaka düzeyine sahip olacaksa, bunun bir kamu politikası çerçevesi içinde olacağını” söyledi ve sözlerine devam ederek ;

 

“Tarih size söyler, dışarısı uzun sürmez. Finans, nihayetinde güvenle ilgilidir.”

 

Kripto ticaret platformlarının SEC’e kaydolması için daha önceki önerisini yineleyerek, “Bugün daha iyi etkileşimde bulunacak çok sayıda platform var ve bunun yerine biraz […] Gensler’e sormak yerine, geleneksel brokerlerin eksikliğinin kripto ve merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarını düzenleyiciler için bir meydan okuma haline getirdiğini çünkü DeFi ekosisteminde yasanın kime uygulanacağının belirsiz olduğunu savundu. DeFi’yi eşler arası borç verme işletmelerinin bir varyasyonu olarak adlandırarak, bu platformların yönetişim mekanizmaları, ücret modelleri ve teşvik sistemleri ile “adil miktarda merkezileşmeye” sahip olduğunu savundu:

 

“Onların yalnızca web’de yayınladıkları yazılımlar olduğunu söylemek yanlış olur. Ancak New York Menkul Kıymetler Borsası kadar merkezi değiller. Tamamen arada olan  ilginç bir şey.”

 

Nisan ayında atanmasından bu yana, yeni SEC başkanı defalarca kripto ekosistemi için sağlam düzenlemeler çağrısında bulundu. Öte yandan, bazı kripto liderleri, daha katı düzenlemelerin dolandırıcılığı önlemeye mutlaka yardımcı olmayacağını savunuyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.