fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Rusya merkezli Bitcoin anketinden çıkan şaşırtıcı sonuçlar!

Rusya merkezli Bitcoin anketinden çıkan şaşırtıcı sonuçlar!

Rusya merkezli Bitcoin anketinden çıkan şaşırtıcı sonuçlar!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Delta varyantı etkisi ile çetin bir kış mevsimi yatırımcıları bekliyor. Bu süreçte Rus kökenli yatırımcıların tercihi hangi yönde? Rusya merkezli anketten elde edilen çarpıcı sonuçlar haberimizde.


Rusya merkezli Bitcoin anketinden çıkan şaşırtıcı sonuçlar!

Delta varyantı etkisi ile olası kapanmalara karşı devletler ve kurumsal firmalar ciddi bir hazırlık sürecinde. Kurumsal firmalar nakdi varlıklarının oranlarını arttırırken uzun vadeli yatırımlardan uzak duruyorlar. Devletler ise olası kapanmalara karşı ayırdıkları ihtiyat akçelerinin oranlarını arttırıyor. IMF’in 650 milyar dolarlık fonu üyelerine dağıtması, Delta varyantına hazırlık olarak okunuyor.

Dünya ekonomileri Korona salgınına 2021-22 kışına geliştirilen aşılar sayesinde daha hazırlıklı ancak Delta varyantının bulaşıcı etkisi ve olası yeni varyasyonlar salgın tehlikesinin bu kış da etkili olabileceğini gösteriyor.

Salgının olumsuz ekonomik etkilerine karşın yatırımcılar, çeşitli hedging yöntemleri geliştiriyor. Bu süreçte Bitcoin ve kripto paralar da alternatif yatırım aracı olarak portföylerde yer almaya başladı.

Lütfen Bkz: Ünlü tenisçi Naomi Osaka’yı mest eden kripto para!

Rusya Forex Birliğinin (AFD), Ağustos ayında 502 yatırımcı üzerinde gerçekleştirdiği anket sonuçların çarpıcı sonuçları ortaya seriyor. Dikkat çeken başlıca sonuçlar şunlar:

  • Ankete katılanlarının %77’si Bitcoin ve kripto paraları yatırım yapılabilir araç olarak görüyor.
  • Katılımcıların sadece %8.8’i altını en iyi yatırım aracı olarak görüyor.
  • Rus yatırımcıların %14’i Ruble cinsinden çıkarılmış yatırım araçlarını tercih ediyor.
  • Ankete katılanların sadece %23’i kripto paralara yatırım yapmayı düşünmüyor.
  • Kripto paralara yatırım yapmayan %7.6’lık kesim ise Bitcoin ve kripto paralara karşı olduklarını söylüyor.
  • Kripto paralara yatırım yapmayı düşünmeyen %15’lik kesim nötr durumdalar.

AFD Başkanı Evgeny Masharov, anket sonuçlarını değerlendirdi ve kripto paraların gelip geçici bir heves olmadığı ve artık ana akım yatırım araçları haline geldiğini belirtti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.