okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.97%
Bitcoin
69.178,04 USDT
eth
ETH
2.54%
Ethereum
3.923,40 USDT
bch
BCH
1.2%
Bitcoin Cash
489,83 USDT
xrp
XRP
0.82%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.8%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
0.64%
Binance Coin
604,10 USDT
sol
SOL
1.21%
Solana
165,39 USDT
avax
AVAX
1.18%
Avalanche
37,19 USDT
ada
ADA
1.29%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.41%
Poladot
7,53 USDT
doge
DOGE
1.12%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.3%
Shiba Inu
0,00 USDT

DeFi kripto para dünyasının hükümdarlığına soyunuyor! 

Cross chain nedir? - DeFi için hayati öneme sahip zincirler arası köprüler hakkında her şey...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

DeFi kripto para dünyasının yeni yüzü. DeFi platformu Cmorq’un CEO’su Hossein Azari,ye göre sektör ileride insana gerek kalmadan kendini idame ettirebilir duruma gelecek.

 

DeFi kripto para dünyasının yeni kralı diyen eski Google bilim adamının iddiası

 

Google bilim adamı ve DeFi platformu Cmorq’un CEO’su Hossein Azari, merkezi olmayan finans sektörünün kapsayıcılık özelliğinin herkes için “Amerikan rüyası”na eşit olduğunu söyledi.

 

Kitco News’e konuşan Azari, sektörün büyümesinin artık dünya çapında bir milyar insana hizmet etmeyi hedeflediğini ve sektördeki oyuncuların destekleyici teknolojiyi ortaya çıkarmak için çalıştığını kaydetti.

 

“Yani harika bir ekonomimiz var. On yıllar boyunca ve yüzyıllar boyunca inşa ettik, bu yüzden bunu gerçekten büyütecek bir sonraki dalga, daha fazla kapsayıcılık inşa etmek ve DeFi bunu somutlaştırıyor. Dolayısıyla merkezi olmayan finans, temelde herkes için Amerikan rüyasıdır” dedi Azari.

 

Bir milyardan fazla insanla, DeFi endüstrisinin banka hesabı olmayan nüfusun çoğuna hitap edeceğini söyleyen bilim adamı.  Azari’ye göre sektör, küresel olarak insanlar tarafından tutulan 1 trilyon doların üzerinde kağıt parayı idare edebilir ve yönetebilir.

 

Azari, DeFi sektörünün ana satış noktasının geleneksel bankacılık sisteminin bazı eksikliklerini çözme yeteneği olduğunu belirtiyor.

 

“Ve bunların çoğunu düşük operasyonel maliyetle ve alıştıklarından çok daha güvenli bir şekilde yapmalarını sağlayan bir platformdan ilk elden faydalanacaklar. ABD’de banka hesabı olmayan 55 milyon insanımız var, bu yüzden bu sadece bir dış sorun değil […] Bu daha güvenli olacak ve bizim için daha iyi bir teklif olacak, çünkü bu insanlar bu parayı Amerikalı teşebbüslere,  Amerikalı tüketicilere bizim bankacılık sistemimizden çok daha iyi bir oranda borç vermek isteyeceklerdir.”

 

Geniş ölçekli kripto kullanımına gerek yok

 

Azari, DeFi sektörünün daha fazla insana ulaşması için kripto para birimlerinin geniş çaplı kullanımından destek alması gerekmediğini öne sürüyor. Odaklanmanın velayet, para tutma, daha iyi faiz ve daha düşük ücretlerle ödemeler üzerinde olması gerektiğine inanıyor.

 

Ayrıca Azari’ye göre, sektördeki oyuncular merkezi platformlar yerine daha verimli bir sistem aradıkça insani merkeziyetçilik eğilimi devam edecek.

 

Yönetici, DeFi sistemi için ödeme birimlerinin ulusal para birimlerini içerebileceğini ve mutlaka kripto para birimleri içerebileceğini vurguladı.

 

Başka bir yerde, Ethereum’un DeFi sektöründeki hakimiyeti hakkında Azari, alttaki katmanın esas olarak uzaydaki teknolojik rekabet tarafından bilgilendirildiğini belirtti. Sektördeki rekabetle, topluluğun kazananı belirleyeceğini ve hangi blockchain’in merkezi olmayan kavramları daha fazla içerdiğini söyledi.

 

Azari ayrıca, ortaya çıkan bir başka eğilimin, Poligon örneğinde olduğu gibi iki katmanı içerdiğine dikkat çekti.

 

Son aylarda DeFi sektörü hakimiyet kazandı ve Ethereum’un değerini yeni rekor seviyelere çıkardı. Özellikle, Ethereum çoğu DeFi projesi için temel teknoloji olarak kaldı.

Günün en çok kazandıran kripto paralarından Fantom (FTM) nedir? Fantom Coin yatırım yapılabilir mi?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.