okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.25%
Bitcoin
68.564,88 USDT
eth
ETH
-0.82%
Ethereum
3.862,38 USDT
bch
BCH
-3.92%
Bitcoin Cash
470,44 USDT
xrp
XRP
-0.86%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-2.13%
Litecoin
83,43 USDT
bnb
BNB
-0.18%
Binance Coin
602,77 USDT
sol
SOL
-0.7%
Solana
168,96 USDT
avax
AVAX
-3.26%
Avalanche
37,01 USDT
ada
ADA
-2.41%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.64%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
-2.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
4.22%
Shiba Inu
0,00 USDT

Samsung Galaxy modelini CBDC testine açıyor

samsung cbdc
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elektornik devi Samsung, Güney Kore merkez bankası ile işbirliğine gidiyor.

Samsung, Galaxy modelini CBDC testine açtı

Edinilen bilgiye göre, Samsung Electronics, internet erişimi olmadan dijital para havalelerinin pratikliğini test etmek için Bank of Korea’nın merkez bankası dijital para birimi (CBDC) pilot programına katılacak.

Temmuz ayının sonunda başlayan pilot uygulama, Kore’de merkez bankası dijital para birimini desteklemek için bir platform oluşturmayı hedefliyor. Pilot uygulama Kakao’nun yan kuruluşu Ground X tarafından ortaklaşa yönetiliyor.

Samsung วางแผนทดสอบฟังก์ชันการทำงานของสกุลเงินดิจิทัล (CBDC) ของเกาหลีใต้  บนมือถือ Galaxy | Siambitcoin.com บทความ ข่าวสาร ความรู้ Cryptocurrency  Bitcoin และ Blockchain

Konuya yakın bir Samsung yöneticisi, şirketin merkez bankası dijital para biriminin pratikte kullanımıyla ilgili sorunları araştırmaya odaklanacağını söyledi.

Samsung Electronics kısa süre önce, ilgili tarafların bir test ortamında CBDC’nin pratiklerini araştıracağı BOK liderliğindeki CBDC pilot projesine katılmaya karar verdi.

Pilot uygulamanın Samsung ayağı, havale ve para transferleriyle ilgili belirli konulara da bakacak ve nihai platformun nasıl çalışacağını şekillendirmek için önemli araştırmalar sağlayacak.

Özellikle, Kakao konsorsiyumu ve Samsung Group’un iki teknoloji iştiraki, ülkeler arasındaki para transferlerini ve havaleleri kontrol etmeyi, CBDC’yi yayınlamayı ve dağıtmayı ve bunun sanal ortamlarda nihayetinde nasıl çalıştığını izlemeyi amaçlayan bir pilot program başlatacak.

Ayrıca, Samsung Galaxy akıllı telefonunda, telefondan telefona havaleler için platformun kullanılması test edilecek.

İnternet erişimi olmayan dijital para birimini kullanarak cep telefonları üzerinden ödeme yapmak veya CBDC havalelerini diğer cep telefonlarına veya diğer bağlı banka hesaplarına göndermek mümkün olacak mı, Samsung’un baktığı iki temel nokta.

İki yıla kadar sürmesi planlanan projeye bir dizi diğer yüksek profilli Koreli şirketi de katılıyor.

İlgili: Çin CBDC’si Alipay ve WeChat Pay’i yedekleyecek!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.