okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.18%
Bitcoin
66.898,96 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.097,52 USDT
bch
BCH
3.64%
Bitcoin Cash
483,50 USDT
xrp
XRP
-0.01%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.1%
Litecoin
84,06 USDT
bnb
BNB
-0.22%
Binance Coin
579,61 USDT
sol
SOL
2.27%
Solana
173,28 USDT
avax
AVAX
2.1%
Avalanche
37,19 USDT
ada
ADA
-0.09%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
-0.16%
Poladot
7,19 USDT
doge
DOGE
0.23%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.26%
Shiba Inu
0,00 USDT

Sakın bu tuzağa düşmeyin! Dogecoin’e kurulan Elon Musk tuzağı

Dogecoin fiyatına pump yaptırabilecek gelişme!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tesla ve Space X’in dahi ve yaramaz CEO’su Elon Musk’ın tweet’leri Bitcoin ve kripto para piyasalarında oldukça etkili oluyor. Ancak bu durumu istismar eden kötü niyetli taraflar da var.


Sakın bu tuzağa düşmeyin! Dogecoin’e kurulan Elon Musk tuzağı

Kripto para piyasalarında en etkili kişileri arasında ilk sıralarda hiç şüphesiz Elon Musk ver alıyor. 58 milyon kişinin takip ettiği Elon Musk’un @elonmusk kimlikli twitter hesabı, birçok kripto para yatırımcısı tarafından takip ediliyor. Elon Musk, bir kripto para hakkında tweet attığında ilgili kripto paraya yönelik bir alım dalgası yaşanıyor.

Son günlerde Elon Musk tweet’lerinin kripto para piyasaları üzerindeki etkisi giderek azalsa da hala Musk’ın piyasayı etkileyebilme gücü var.

Gelelim yukarıda bahsetmiş olduğumuz tuzak meselesine! Hatırlanacağı üzere 2020 yılında Elon Musk, Barack Obama ve Joe Biden gibi birçok meşhur simanın twitter hesapları hacklendi ve bu hesapları hackleyenler yatırımcılardan Bitcoin üzerinden para talep ettiler. Hackların bu talebinin ardından dakikalar içerisinde 100 doların üzerinden para toplandı. İnsanlar sorgulamadan kolay biçimde paralarını kötü niyetli kişilere kaptırabiliyor.

Lütfen Bkz: Meme coin nedir? Popüler meme coinler hangileridir?

BrandShield isimli bir şirketin yaptığı araştırmaya göre şüpheli domain kayıtlarının en fazla gözlendiği kripto para Dogecoin. Öyle ki Dogecoin en yakın rakibi Ethereum şüpheli domain işlemlerini %35 oranında aşıyor.

Elon Musk’ın profilini profesyonel biçimde kopyalamış en az 200 adet Facebook adresi tespit edildi. Yani dolandırıcılar Elon Musk maskesi takarak kripto para yatırımcılarının birikimlerinin peşine düşmüş durumdalar.

Kripto para dolandırıcılarının hedefinde olan diğer hesaplar ise Binance ve Coinbase hesapları. Bu hesapların binlerce adet birebir kopya hesaplarının varlığından bahsediliyor. Phishing (oltalama) yöntemi adı verilen metot ile dolandırıcılar kripto para yatırımcılarının bilgilerini çalmaya çalışıyor.

Aşağıda Phishing yöntemi ile hazırlanmış bir adres örneği görüyoruz.

dogecoin tuzağı Sakın bu tuzağa düşmeyin! Dogecoin’e kurulan Elon Musk tuzağıKaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.