1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin’e milyarlarca dolar yatırım yapan devlet!

Bitcoin’e milyarlarca dolar yatırım yapan devlet!

Bitcoin’e milyarlarca dolar yatırım yapan devlet!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımını gölgede bırakabilecek bir haber oldukça farklı bir coğrafyadan geldi. Bir devleti milyarlarca dolar değerinde Bitcoin aldığı iddia ediliyor.


Bitcoin’e milyarlarca dolar yatırım yapan devlet!

Kurumsallar Bitcoin yatırım yapıyor mu ve yapacak mı sorusu piyasada tartışılırken Tesla son noktayı koydu Yılın ilk çeyreğinde Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımının ardından Bitcoin fiyatları tüm zamanların rekorunu kırdı. 14 Nisan 2021’de Bitcoin 64,800 doları gördü.

Şimdi ise devletler Bitcoin’e yatırım yapacak mı? Merkez bankaları rezervlerinde Bitcoin tutacak mı sorusunu tartışıyoruz.

Resmi bir açıklamada, İsrail Yatırım Fonu Grubu (IIFG), Bitcoin’e (BTC) 2,3 milyar dolarlık devasa bir yatırım yaptığını duyurdu. Bu Fon Grubu, İsrail’in kamusal fonlarını yönetiyor.

Lütfen Bkz: 28 Temmuz 2021, bu tarihi bir yere not alın! Bitcoin piyasaları için önemli!

Aşağıda İsrail Yatırım Fonu Grubu (IIFG)’nin  twitter üzerinden yaptığı resmi duyuruyu görüyoruz. Twitter’da şu ifadeler kullanılıyor:

“Portföy çeşitlendirme politikasının bir parçası olarak Bitcoin’e 2,3 milyar yatırım yaptık. Bu, İsrail’i para biriminin geleceğine yönlendirmek için küresel bir stratejinin parçası.”

İsrail yönetimi şu ana kadar Bitcoin’e karşı mesafeli bir politika uyguluyordu. Hatta Bitcoin ve kripto paraların terörün finansmanında kullanıldığını iddia ederek konuyla ilgili küresel düzenlemelerin yapılması gerektiğini iddia ediyor. Bu konuda Filistin için bağımsızlık mücadelesi veren organizasyonlara haksız suçlamalar getiriyordu.

İsrail’in son Bitcoin yatırımı İsrail devletinin Bitcoin konusundaki politikasını 180 derece değiştirdiğini gösteriyor.

Ancak İsrail Yatırım Fonu Grubu (IIFG) açıklamasına rağmen İsrail Devletinden henüz resmi bir açıklama gelmedi. Yine de habere mesafeli yaklaşmakta yarar var.

Kaynak