Loading...
btc
BTC
0.1%
Bitcoin
66.110,82 USDT
eth
ETH
2.24%
Ethereum
3.559,61 USDT
bch
BCH
1.41%
Bitcoin Cash
428,86 USDT
xrp
XRP
3.54%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.94%
Litecoin
79,11 USDT
bnb
BNB
0.4%
Binance Coin
605,70 USDT
sol
SOL
0.99%
Solana
144,47 USDT
avax
AVAX
-1%
Avalanche
29,99 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.24%
Poladot
6,18 USDT
doge
DOGE
0.86%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
1.87%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dev Rus bankasından dengeleri değiştiren Ethereum hamlesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya’nın en büyük bankası kendi blockchain ağını Ethereum ile uyumlu hale getirdiğini açıkladı, ayrıca banka MetaMask’ı entegre edeceğini de duyurdu. Rusya’nın en büyük bankası Sber, tescilli blockchain platformunun Ethereum ile uyumlu olacağını duyurdu. Ayrıntılar haberimizde…

Rus bankasından Ethereum açılımı

Çoğunluk hissedarı Rus hükümeti olan banka, yaptığı basın açıklamasında, tescilli açık blockchain platformu için yeni projelerini duyurdu. Duyuru, işletmeler için blockchain endüstrisi katılımcılarının ilk uluslararası toplantısı sırasında yapıldı. Etkinliğin organizatörü Sber Blockchain Laboratuvarı oldu. Duyuruda belirtildiği gibi, Sber platformu teknolojik olarak dünyanın en büyük merkezi olmayan finansal ekosistemi Ethereum ile uyumlu olacak.

Bu, geliştiricilerin akıllı sözleşmeleri ve tüm projeleri bankanın blockchain ağı ile Ethereum arasında serbestçe aktarabilecekleri anlamına geliyor. Sber’in blockchain platformu, yakın zamanda IP takibi için eleştirilen ConsenSys’in MetaMask cüzdanıyla da entegre olacak. Kullanıcılar ve geliştiriciler kendi tokenlerini çıkarabilecek ve akıllı sözleşmeler oluşturabilecekler.

Ethereum

Ayrıca bankanın bilgi sistemleri ile entegrasyonu, akıllı sözleşmelerdeki ödemelerin ruble cinsinden yapılmasına olanak sağlayacak. Alexander Nam, “Sberbank blok zinciri laboratuvarı, harici geliştiriciler ve ortak şirketlerle yakın bir şekilde çalışıyor ve topluluğumuzun DeFi uygulamalarını Sber’in altyapısı üzerinde çalıştırabilecek olmasından memnunum” dedi. Sberbank Blockchain Laboratuvarı yöneticisi, “Web3’ün hızlı gelişimi göz önüne alındığında, çeşitli blockchain protokollerini destekleyen platformların artan bir talep göreceği” konusundaki iyimserliğini dile getirdi.

Duyuruda, Sber’in hem ortak pazar araştırmasında hem de pratik iş uygulamalarının geliştirilmesinde geliştiricileri, işletmeleri ve finans kurumlarını bir araya getirebileceği belirtildi. Sber ayrıca geçen yıl Aralık ayında Rusya’nın ilk blockchain ETF’sini piyasaya sürmüştü. Ayrıca, 2021’in başlarında Sber, tescilli stablecoin’i “Sbercoin”i piyasaya sürmek için Rusya Merkez Bankası’na başvurmuştu. 2022 baharında merkez bankası tarafından izin verildi ve ardından Sber, dijital para birimi ile ilk işlemini Haziran ayında tamamladı.

ethereum

Dikkat çekici bir şekilde, Sber’in duyurusu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in blockchain teknolojisine dayalı uluslararası bir ödeme sistemine desteğini dile getirmesinden birkaç gün sonra geldi. Putin, küresel finansal ödeme sistemlerindeki tekeli eleştirerek, mevcut küresel finansal sistemin “küçük bir devletler ve finans grupları kulübü tarafından kontrol edildiğini” söyledi. Sberbank tarafından düzenlenen bir konferansta Putin, yeni sistemin bankalardan ve üçüncü taraf müdahalesinden bağımsız olması gerektiğini söyledi. Ona göre, bu yeni sistemin bir dijital para birimine ve blockchain teknolojisine dayanması gerekiyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.