Loading...
btc
BTC
0.22%
Bitcoin
64.287,37 USDT
eth
ETH
-0.5%
Ethereum
3.500,98 USDT
bch
BCH
0.07%
Bitcoin Cash
383,23 USDT
xrp
XRP
-0.39%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.37%
Litecoin
73,89 USDT
bnb
BNB
-0.33%
Binance Coin
584,20 USDT
sol
SOL
0.58%
Solana
135,38 USDT
avax
AVAX
-6.07%
Avalanche
25,81 USDT
ada
ADA
-0.39%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
-0.63%
Poladot
5,58 USDT
doge
DOGE
0.12%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.59%
Shiba Inu
0,00 USDT

Rusya’dan çok önemli kripto para hamlesi!

Rusya kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ukrayna işgalinden sonra ekonomik olarak zor günler geçiren ve uluslararası ödemeler sisteminden çıkarılan Rusya’dan kritik bir kripto para açıklaması geldi. Detaylar haberimizde.

Rusya’dan çok önemli kripto para hamlesi!

Rusya, Ukrayna’yı işgalinin ardından ardı ardına ekonomik yaptırımlarla karşılaştı. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği, Rusya ile ekonomik ilişkileri sonlandırırken ülke, SWIFT sisteminden çıkarıldı ve Rusya’nın uluslararası ödemeler sistemi ile entegrasyonu sonlandırıldı.

Rus rublesi ilk zamanlarda büyük değer kayıpları yaşasa da son dönemlerde eski seviyelerini yeniden gördü. Savaşın yoğun olarak yaşandığı günlerde hem Rusya’da hem de Ukrayna’da kripto paralara ciddi bir yönelim oldu.

rusya kripto para

Savaştan önce Rusya’da kripto paraların tamamen yasaklanabileceğine dair açıklamalar yapılıyordu. Ancak daha sonra hükümet üyeleri yasak yerine düzenleme yapılması gerektiği konusunda fikir birliğine vardı. Merkez Bankası’nın yasak talebi böylelikle geri çevrilmiş gözküyor. Devlet Başkanı Vladimir Putin, Merkez Bankası ile bir çözüm üretmeleri için hükümete talimat vermişti. O günden bu yana ülkede hükümet yetkilileri kripto para düzenlemesi ile ilgili çalışmalara devam ediyor.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Savaş döneminde Rusya’da kripto paranın ve merkeziyetsiz yapıların önemi kavranmış gözüküyor.  Ülkenin Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov’un Rus “Bilgi” derneği tarafından düzenlenen “Yeni Ufuklar” eğitim maratonu sırasında yaptığı açıklamada kripto paraların ülkede yasal bir pozisyona ulaşacağını belirtti.

“Soru bunun ne zaman olacağı, nasıl olacağı ve düzenleneceği. Merkez bankası ve hükümet bu konuda aktif olarak çalışıyor. Herkes bunun zamanını merak ediyor. Çalışmalar kısa sürede tamamlanacak.”

Bakan, bu hafta Devlet Duma’sında kripto ile ilgili yeni mevzuatın çalışmalarının devam ettiğini ve bir ilerleme kaydedildiğini sözlerine ekledi. Bakanlık ayrıca dijital finansal varlıklarla yapılan işlemlerden elde edilen gelir ve kârların vergilendirilmesi konusunda da çalışıyor. Çalışmalar, Rusya’da kripto paraların Merkez Bankası’nın istediği gibi bir yasakla sonuçlanmayacağını gösteriyor.

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.