1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Rusya’dan çok önemli kripto para hamlesi!

Rusya’dan çok önemli kripto para hamlesi!

Rusya’dan çok önemli kripto para hamlesi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ukrayna işgalinden sonra ekonomik olarak zor günler geçiren ve uluslararası ödemeler sisteminden çıkarılan Rusya’dan kritik bir kripto para açıklaması geldi. Detaylar haberimizde.

Rusya’dan çok önemli kripto para hamlesi!

Rusya, Ukrayna’yı işgalinin ardından ardı ardına ekonomik yaptırımlarla karşılaştı. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği, Rusya ile ekonomik ilişkileri sonlandırırken ülke, SWIFT sisteminden çıkarıldı ve Rusya’nın uluslararası ödemeler sistemi ile entegrasyonu sonlandırıldı.

Rus rublesi ilk zamanlarda büyük değer kayıpları yaşasa da son dönemlerde eski seviyelerini yeniden gördü. Savaşın yoğun olarak yaşandığı günlerde hem Rusya’da hem de Ukrayna’da kripto paralara ciddi bir yönelim oldu.

rusya kripto para

Savaştan önce Rusya’da kripto paraların tamamen yasaklanabileceğine dair açıklamalar yapılıyordu. Ancak daha sonra hükümet üyeleri yasak yerine düzenleme yapılması gerektiği konusunda fikir birliğine vardı. Merkez Bankası’nın yasak talebi böylelikle geri çevrilmiş gözküyor. Devlet Başkanı Vladimir Putin, Merkez Bankası ile bir çözüm üretmeleri için hükümete talimat vermişti. O günden bu yana ülkede hükümet yetkilileri kripto para düzenlemesi ile ilgili çalışmalara devam ediyor.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Savaş döneminde Rusya’da kripto paranın ve merkeziyetsiz yapıların önemi kavranmış gözüküyor.  Ülkenin Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov’un Rus “Bilgi” derneği tarafından düzenlenen “Yeni Ufuklar” eğitim maratonu sırasında yaptığı açıklamada kripto paraların ülkede yasal bir pozisyona ulaşacağını belirtti.

“Soru bunun ne zaman olacağı, nasıl olacağı ve düzenleneceği. Merkez bankası ve hükümet bu konuda aktif olarak çalışıyor. Herkes bunun zamanını merak ediyor. Çalışmalar kısa sürede tamamlanacak.”

Bakan, bu hafta Devlet Duma’sında kripto ile ilgili yeni mevzuatın çalışmalarının devam ettiğini ve bir ilerleme kaydedildiğini sözlerine ekledi. Bakanlık ayrıca dijital finansal varlıklarla yapılan işlemlerden elde edilen gelir ve kârların vergilendirilmesi konusunda da çalışıyor. Çalışmalar, Rusya’da kripto paraların Merkez Bankası’nın istediği gibi bir yasakla sonuçlanmayacağını gösteriyor.

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.