fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 578922 ₺ ETH : 43963 ₺ XRP : 10.33 ₺ LTC : 2050.4 ₺ USDT : 13.552 ₺ XLM : 3.417 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Rothschild Investment’tan dev yatırım!

Rothschild Investment’tan dev yatırım!

Rothschild Investment’tan dev yatırım!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Chicago merkezli kurumsal yatırım şirketi Rothschild Investment SEC verilerine göre yılın ikinci çeyreğinde dev bir yatırım yaptı. Detaylar haberimizde.

Rothschild Investment’tan dev yatırım

Geçtiğimiz hafta, 18 temmuzda GBTC serbest bırakılmasının Bitcoin (BTC) fiyatını nasıl etkileyeceği konusunda birçok yorum yapıldı. Ancak, kurumsal oyuncuların Grayscale kripto ürünlerine ilgi duymaya devam ettiği ortaya çıktı.

19 Temmuz Pazartesi günü yayınlanan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) raporuna göre Chicago merkezli kurumsal yatırım şirketi Rothschild Investment’ın 2021 yılının ikinci çeyreğinde Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) 100.000’den fazla hissesini satın aldığı bildirildi.

SEC raporuna göre Rothschild GBTC’de 141.405 hisseye sahip. İlk Çeyrek sonunda bu sayı 38,346 idi. Rothschild Investment’ın bu satın alması Bitcoin fiyatlarının düşüşünden sonra yapıldı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

SEC raporu aynı zamanda Rothschild Investment’ınaynı dönemde Grayscale Ethereum Trust’ın (ETHE) yaklaşık 15.000 hissesini satın aldığını gösteriyor.

Bilindiği üzere Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimleri nisan ve mayıs aylarında gördükleri en yüksek değerlerin ardından keskin bir düşüş yaşadı. Çin’den gelen baskıların ardından düşen kripto para birimleri son dönemlerde yatay bir seyir izliyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin yazının kaleme alındığı anlardan 29,675 dolardan işlem görüyor. Ethereum ise 1,729 dolardan işlem görüyor. Bitcoin (BTC) son zamanlarda sürekli baskı altında işlem görüyor. 30,000 doların altına düşen Bitcoin bir başka sert düzeltmeyi görebilir.

Ayı fonunu yönetme konusunda popüler olan deneyimli yatırımcı David Tice, yatırımcılar için şu anda “çok tehlikeli bir dönem” olduğunu belirtiyor. CNBC’nin Trading Nation’ına konuşan Tice, Bitcoin tutmanın bu dönemde tehlikeli olduğunu vurguluyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.