Loading...
btc
BTC
-0.53%
Bitcoin
63.748,62 USDT
eth
ETH
0.46%
Ethereum
3.403,08 USDT
bch
BCH
0.12%
Bitcoin Cash
375,65 USDT
xrp
XRP
-8.99%
Ripple
0,57 USDT
ltc
LTC
0.32%
Litecoin
71,60 USDT
bnb
BNB
-0.31%
Binance Coin
567,11 USDT
sol
SOL
1.05%
Solana
157,13 USDT
avax
AVAX
-0.84%
Avalanche
27,01 USDT
ada
ADA
-2.03%
Cardano
0,43 USDT
dot
DOT
-2.42%
Poladot
6,10 USDT
doge
DOGE
-2.53%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-7.44%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. İnceleme
  3. Güncel Robonomics (XRT) rehberi: Robonomics (XRT) nedir?

Güncel Robonomics (XRT) rehberi: Robonomics (XRT) nedir?

Robonomics Network XRT Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Robonomics, siber fiziksel sistemlerin insan ekonomisine entegrasyonu için oluşturulmuş bir platformdur. Bu Siber-fiziksel sistemlerin Akıllı Şehirler ve Endüstri 4.0’a entegrasyonu için Ethereum ağ altyapısı kullanılmakta.


Robonomics Nedir?

Robonomics Güncel Robonomics (XRT) rehberi: Robonomics (XRT) nedir?

 

Üretim, lojistik ve kentsel yaşamdaki siber fiziksel sistemlerin (cyber physical systems, CPS) geniş ölçekte kullanımı, tedarik zincirlerinin artan karmaşıklığıyla başa çıkılmasını ve tüketicilere kaliteli ürünler sunulmasını sağlayacaktır.

Buradaki ana mesele, farklı CPS’lerin küresel iş birliğini düzene koyabilmek.

Robonomics projesi otonom siber fiziksel sistemlerin iş birliğinin piyasa mekanizmalarına dayalı bir ağ (network) olarak çalışmasını en sürdürülebilir seçenek olarak  görüyor.

İnsanların ihtiyaçlarına uyarlanabilir yapıdaki bu dağıtık ağ, P2P (eşler arası) teknolojileri temelinde oluşturulabilir.

Bu sistem, işlemden makineye (transaction to the machine) teknik ve ekonomik parametrelerinin kombinasyonuna izin verir.

Böyle bir eşler arası ağ inşa etmek, Ethereum altyapısı ile gerçekleştirilebilir. Temel iletişim protokolünün yeteneklerini artırarak, siber fiziksel sistemlerin pazar mekanizmaları ve sözleşmeden doğan yükümlülüklerle etkileşime girmeleri sağlanabilir.

Robonomics Güncel Robonomics (XRT) rehberi: Robonomics (XRT) nedir?

Robonomics platformu (robot economy network), yeni şehirlerin ve sanayi bölgelerinin tasarımcılarının, otonom robot hizmetleri arasında güven oluşturmalarını, yine otonom fabrikalardan ürün siparişi ve kentsel sensör ağlarının servislerinden doğrudan kullanıcı erişimi sağlamalarını sağlayacak.

Bu da, siber fiziksel sistemlerin faaliyetlerini küresel olarak izleyen merkeziyetsiz bir sistemin hayata geçmesi anlamına geliyor.

Robonomics Token’ı olan XRT’nin görevi ise Ethereum altyapısındaki Akıllı Şehirler ve Endüstri 4.0’ın devamlılığı için merkeziyetsiz ağın çalışmasını sağlamaktır. Aynı zamanda bağımsız kullanıcılar için teşvik olarak da kullanılacak.

XRT almak için formu doldurup kayıt olmanız gerekli.

Sistem başka neler sağlıyor?

  • Son kullanıcılar, herhangi bir pahalı ekipman satın almadan otonom bir robottan hizmet alabilir.
  • Robotlar, kullanıcılara belirli bir hizmet için abonelik veya ödemeye dayalı olarak robotun işlevlerine doğrudan erişim sağlayabilir.
  • Robonomics tedarikçileri IoT veri pazarlarını açabilir, insansız trafiği kontrol edebilir ve hatta her yeni işlemde ağdan ödeme alarak tüm fabrikaların çalışmalarını başlatabilir.

Özetle;

Robonomics platformu; seri üretim, şehir hayatı ve lojistiğin robot sistemleri ile sosyal ve ekonomik görevlerini çözmeyi amaçlıyor.

Platformun ana hedefi; akıllı şehirlerin ve fabrikaların hizmetlerine ve ürünlerine karşı bir güven oluşturmak, otonom siber fiziksel sistemlere doğrudan kullanıcı erişimi sağlamak ve sermaye yardımı ile çok etmenli sistemleri yönetebilmek.

Proje hakkında daha detaylı bilgi için lütfen Whitepaper‘a göz atınız.

Ekip için tıklayınız.

Projenin kullanım durumlarıyla ilişkili tablo ve videolar için tıklayınız.

Açıklamalar ve Timeline burada.

Twitter’a giriş tarihleri Eylül 2017. Takipçi sayıları yaklaşık 12 bin. İyi bir sayı.

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabımı incelemek veya almak için TIKLAYINIZ.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.