1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü yazar Robert Kiyosaki’den Bitcoin açıklamaları! Yatırım yaptı mı?

Ünlü yazar Robert Kiyosaki’den Bitcoin açıklamaları! Yatırım yaptı mı?

Ünlü yazar Robert Kiyosaki’den Bitcoin açıklamaları! Yatırım yaptı mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kitapları milyonlar satan Robert Kiyosaki, yaptığı açıklamalar ile enflasyondan korunmanın yollarını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Ünlü yazar Robert Kiyosaki’den Bitcoin açıklamaları! Yatırım yaptı mı?

Dünyanın en ok satan kitaplarından biri olan Zengin Baba Fakir Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, 1,8 milyon takipçisi olan Twitter hesabından enflasyona karşı yatırımcıların nasıl korunacağına dair açıklamalar yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde son 40 yılın en yüksek enflasyon oranları açıklandı. Covid 19 pandemisinin ortaya çıkardığı ekonomik zorluklar katlanarak büyümeye devam ediyor. Enflasyon, gelişmiş ülkelerde bile problem olmaya başlarken  gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkelerde derin finansal sorunlara yol açıyor.

Ülkemizde de yıllık enflasyon %54 olarak açıklandı. Bu fiyatların bir önceki yılın aynı ayına göre %54 oranında arttığını gösteriyor. Enflasyon karşısında tasarrufları eriyen yatırım sahipleri kendilerine daha güvenli limanlar arıyor.

Kiyosaki, ABD yönetimi eleştirerek enflasyona karşı kendisini nasıl koruduğunu açıkladı. Ünlü yazar petrole, gayrimenkule, altına ve Bitcoin’e yatırım yaptığını belirtti.

“Enflasyondan nasıl kar elde edilir?  Biden enflasyon istiyor. Teksas ve N. Dakota petrolüne yatırım yaparak suç eylemlerine karşı çıkıyorum. Utah’ta bir altın madeni satın aldım. Teksas’ta gayrimenkule yöneldim. Altın, gümüş, bitcoin tasarrufu yapıyorum. Bir kapitalist gibi yatırım yapın.”

Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline de değinen ünlü yazar, Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky’e destek açıklamaları yaptı ve kripto para ile bağış toplanmasını takdir ettiğini belirtti. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeye başlamasından bu yana yaklaşık 60 milyon dolarlık kripto bağış toplandı.

İlgili: Ukrayna’ya kripto desteği!

Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından ortaklaşa yazılan Zengin Baba Yoksul Baba, Altı yılı aşkın bir süre New York Times En Çok Satanlar Listesi’nde yer aldı. Kitap, 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dile çevrildi ve 32 milyon satış yaptı.

Ünlü yazarın enflasyondan koruma aracı olarak dikkat çektiği Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 39,231 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para birimi haftanın son günü yatay bir görünümde iken toplam piyasa değeri 744 milyar dolarda. BTC, bu değer ile toplam kripto piyasasının %42,2’sini domine ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Günlük BTC fiyat hareketleri

bitcoin Ünlü yazar Robert Kiyosaki’den Bitcoin açıklamaları! Yatırım yaptı mı?

 

Kaynak