1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple (XRP) 3 ay sonra ilk defa kritik seviyeye ulaştı
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ripple (XRP) 3 ay sonra ilk defa kritik seviyeye ulaştı

Ripple (XRP) 3 ay sonra ilk defa kritik seviyeye ulaştı
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple (XRP) fiyatı ve piyasa değeri 3 ay sonra ilk defa bu seviyeyi geçti. Bunun üzerine kısa süreliğine sıralamada Tether’i (USDT) de geçti.


Ripple (XRP) 3 ay sonra ilk defa 60 milyarda

Bireysel yatırımcılardan büyük bir talep gören kripto para XRP’nin fiyatı 1.05 dolardan 1.34 dolar zirveye sıçradı. 15 Ağustos 2021’de Ripple coinin piyasa değeri de 19 Mayıs 2021’den sonra ilk defa 60 milyar dolar seviyesinin üzerine çıktı.

En çok yükselen altcoin

Coinmarketcap’in paylaştığı son verilere göre, son 7 günün verilerine göre XRP ilk 10’da en iyi performans sergileyen coin olarak kalmaya devam ediyor. Ripple fiyatı bu süre zarfında yüzde 60’dan fazla yükseldi. Dünyanın en büyük altıncı kripto parası şu an 1.3 dolar yakınında işlem görüyor ve piyasa değeri de yaklaşık 60 milyar dolar.

San Francisco merkezli blockchain şirketinin kripto parası XRP’ye olan talep yükselişi, son gelişmelerle ilgili. Ripple, birkaç yeni iş birliği duyurdu. Bu iş birliği sonucu RippleNet kullanımı artacak. Bu ağ ise XRP kullanıyor.

İlgili – Ripple (XRP) fiyatında bir haftada yüzde 60 yükseliş – SEC sorunu bitti mi?

Güney Kore’nin en büyük bankacılık dışı havale işleme servisi olan Global Money Express (GME Remittance), geçen hafta yaptığı açıklamada, RippleNet’e katıldığını duyurmuştu. Bununla da piyasa büyüklüğüne göre Tayland’ın en büyük bankası olan Siam Commercial Bank (SCB) ile iş birliği yapacak. GME’den yapılan RippleNet duyurusundan sonra XRP fiyatı yüzde 10 yükseldi.

Sonuçta bu yükseliş üzerine XRP piyasa değeri 15 Ağustos 2021’de kısa süreliğine stabil coin Tether’i (USDT) geçti.

XRP ve kripto para piyasası

XRP’de yaşanan son sıçramaya ek olarak diğer kripto paralar da son 7 günde güçlü kazançlar sağladı. Buna Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA) ve Binance Coin (BNB) de dahil. Kripto para piyasası değeri Pazar günü 2 trilyon doların üzerine çıktı. Bununla son 4 haftada değerine yaklaşık 800 milyon dolar eklemiş oldu.

Santiment ise XRP’de yaşanan gelişmeleri şöyle özetliyor:

“XRP 1.34 dolara pump yaparak etkileyici bir 3 aylık zirve kaydetti. Kripto piyasasından kopmadan önce bir dizi faaliyette yükselişler görmüştük. XRP akibi şimdi tarihinin en büyük GitHub faaliyet oranını sergiliyor. XRP ve Cardano gibi altcoinler bu pump ile aslan payı kadar dikkat çekerken, Ethereum’un da 3,329 dolarda üç ayın zirvesini görmesi de iyi bir sürpriz oldu. Madencilerin bakiyesi kısa süre önce 130.82k ETH ile 3 ayın zirvesine sıçradı.”

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: