1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple-SEC davasının ardından XRP’de yoğun transfer!

Ripple-SEC davasının ardından XRP’de yoğun transfer!

Ripple-SEC davasının ardından XRP’de yoğun transfer!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Temmuz ayı çerisinde yoğun Ripple XRP transferleri yaşanıyor. Ripple-SEC davası devam ederken XRP transferlerinde yoğunluk artıyor.


Ripple-SEC davasının ardından XRP’de yoğun transfer!

Bilindiği üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’i piyasaya kanunsuz biçimde menkul değer sürmek suçlaması ile mahkemeye verdi. SEC’in iddiasına göre XRP bir menkul değer ve Ripple piyasaya XRP sunmak için SEC’ten gerekli lisanları alması gerekiyordu. Ripple ise mahkeme huzurunda XRP’nin menkul değer olmadığı Ethereum ve Bitcoin gibi kripto para olduğunu ispatlamaya çalışıyor.

SEC’in Ripple aleyhine dava açmasının ardından Coinbase borsası gibi birçok borsa XRP’yi liste dışı bıraktı. Bu olumsuz gelişmelerin ardından XRP, 3’üncülük sıralamasını kaybetti. Yazının kaleme alındığı saatte XRP, 58 cent’ten işlem görüyor. 26.9 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile Cardano’nun ardından 6’ncı sırada yer alıyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin hakkında bir ters U dönüşü de Trump’ın prensinden!

Eğer Ripple-SEC davası Ripple lehine sonuçlanırsa XRP, tekrardan 3’üncülük tahtını geri alabilir. Coinbase gibi borsalar XRP’yi tekrardan listeleyebilir. Bu süreçte Ripple davasının sürecini iyi analiz eden yatırımcılar, iyi bir yatırım fırsatı yakalayabilir.

Dava sona yaklaşınca XRP çevresinde yoğun XRP hareketleri yaşanıyor. Son günlerde milyonlarca XRP farklı adresler arasında transfer ediliyor. Davanın Ripple aleyhine sonuçlanacağını tahmin eden yatırımcılar XRP’leri ellerinden çıkarırken davanın Ripple lehine sonuçlanacağını düşünen yatırımcılar ise XRP topluyor.

Olur da dava Ripple aleyhine sonuçlanırsa XRP fiyatları bu durumdan olumsuz etkileneceği kesin. Şirket çalışanları ve şirket ciddi müeyyidelerle karşılaşacak. Davanın olumsuz sonuçlanması XRP’yi öldürmez ama XRP ilk 10’daki konumunu kaybedebilir.

Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarında yaşanan değişimi görüyoruz.

Ripple-SEC davası Ripple-SEC davasının ardından XRP’de yoğun transfer!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.