1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin’de kartlar yeniden dağıtılıyor!

Bitcoin’de kartlar yeniden dağıtılıyor!

Bitcoin’de kartlar yeniden dağıtılıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin $30K-$35K arasında hareket ederken Bitcoin’de kartlar yeniden dağılıyor. Kimi yatırımcılar ellerindeki BTC’leri borsalara aktarıyor. Kimi yatırımcılar da Bitcoin toplamaya devam ediyor.


Bitcoin’de kartlar yeniden dağıtılıyor!

Bitcoin transferleri Whale Alert gibi şirketlerin radarında. Bitcoin transferleri ise farklı şekilde karşımıza çıkıyor:

  • Borsalardan bilinmeyen hesaplara transferler.
  • Bilinmeyen hesaplardan borsalara transferler.
  • Bilinmeyen hesaplar arasındaki transferler.

Yukarıdaki transferlerin ne amaçla gerçekleştirildiğini tam olarak bilemiyoruz ancak tahminde bulunabiliriz.

Borsalara gönderilen Bitcoin’ler yatırımcılar için bir risk çünkü genelde borsalara transfer edilen Bitcoin’ler satış niyeti taşıyor. Dump olasılığı ortaya çıkıyor.

Borsalardan çıkışlar ise olumlu bir gelişme olarak anlamlandırılabilir. Zira borsalardan kaçan Bitcoin’ler genelde uzun vadeli tutulmak istenilen Bitcoin’ler olduğu tahmin ediliyor.

Bilinmeyen hesaplar arasındaki transferler ise büyük ihtimal OTC (tezgah üstü) işlemleri bir sonucu olabilir. Bu maksatla yapılan transferlerin fiyatlar üzerindeki etkisinin pozitif ya da negatif olduğu konusunda yorum yapmak oldukça güç.

Lütfen Bkz: Wall Street Journal’dan oldukça dikkat çeken DeFi makalesi!

Temmuz ayının ilk haftalarında Coinbase ve Binance borsalarına aktarılan yaklaşık 1 milyar dolarlık Bitcoin, piyasada bir dump korkusunun yaşanmasına neden oldu.

BitIngoCharts isimli hesap ise 16-18 Temmuz aralığında ilginç bir Bitcoin hareketi tespit etti. 144 bin adet Bitcoin’i kontrol eden bir topluluk (hesaplar grubu) 30,000 adet Bitcoin daha topladı. 18 hesap ayrı ayrı hesaplarında Aralık 2018’den beri yaklaşık 8000 adet BTC tutuyor. Son 3 gün içerisinde bu hesaplar, 29,880 adet Bitcoin satın aldı. Yazının kaleme alındığı saatte satın alınan bu Bitcoin’ler yaklaşık 1 milyar dolara denk geliyor.

Sonuç olarak Coinbase ve Binance borsalarına transfer edilen 1 milyar dolarlık Bitcoin’i yukarıda bahsedilen 18 hesabın 1 milyar dolarlık Bitcoin alımı dengelemişe benziyor. Bitcoin’de kartlar yeniden dağıtılıyor. Kimi hesaplar Bitcoin alırken kimileri de ellerindekini çıkarıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.