okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.37%
Bitcoin
66.769,84 USDT
eth
ETH
-0.17%
Ethereum
3.086,63 USDT
bch
BCH
-0.37%
Bitcoin Cash
464,76 USDT
xrp
XRP
-0.25%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.36%
Litecoin
83,84 USDT
bnb
BNB
-0.24%
Binance Coin
579,51 USDT
sol
SOL
-0.33%
Solana
168,87 USDT
avax
AVAX
0.34%
Avalanche
36,55 USDT
ada
ADA
-0.49%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
-0.34%
Poladot
7,17 USDT
doge
DOGE
-0.72%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-0.77%
Shiba Inu
0,00 USDT

Çinli dev şirket baskılara rağmen pazara giriyor!

çinli şirket
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çin’de kripto ekosistemine yoğun baskılar devam ediyor. Buna rağmen Çinli dev şirket kriptonun bu alanına giriş yapıyor. Detaylar haberimizde.

Çinli dev şirket baskılara rağmen pazara giriyor!

Çin’de kripto ekosistemine yoğun baskılar devam ediyor. Borsalardan madencilik faaliyetine ve kriptoların kullanımına kadar bir dizi engeller yaşanıyor. Bu engellemelerin arasında Çin’in en büyük e-ticaret şirketi kripto alanına yatırım yapıyor.

Düzenleyici baskıya rağmen, Çinli e-ticaret devi Alibaba, NFT pazarına giriyor. Alibaba’nın Hong Kong’daki en popüler İngilizce gazetesi olan South China Morning Post (SMCP), medya varlıklarını simgeleyen kendi NFT’lerini yayınlayacak.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

ARTIFACT olarak adlandırılan bu NFT’ler, SCMP’nin tarihsel haber varlıklarından anlamlı anları ve nesneleri temsil edecek. Duyuruda, bu tokenize edilmiş varlıkların sahipliğinin tamamen merkezsizleştirileceğini belirtildi.

“NFT’ler her iki hedefe de ulaşmayı mümkün kılıyor ve SCMP, herkesin geçmişi NFT’ler olarak kullanabileceği standart bir meta veri yapısı oluşturmayı amaçlıyor. Böylece tarihin keşfedilebileceği, bağlanabileceği ve toplanabileceği temeli sağlıyor. Bu NFT’lere ARTIFACT’ler diyoruz.”

Ancak SCMP, NFT yolunu benimseyen ilk yayın organı değil. Mart aynıda TIME dergisi NFT biçiminde üç popüler dergi kapağını NFT olarak okuyucularına sunmuştu.

SCMP, yaptığı açıklamada amacının arihin gerçek hesaplarını ve diğer otantik tarihi varlıkları ARTIFACT’ler biçiminde tokenize etmek olduğunu belirtti.

“Kısa vadede, standartlaştırılmış meta veri yapısını kullanarak SCMP’nin tarihsel arşivlerinden ARTIFACT’ler oluşturmayı planlıyoruz. Amacımız, bu standardın ilk kullanım örneğini oluşturmak ve zengin bir ARTIFACT ekosisteminin temellerini atmaktır. Uzun vadede, diğer kurumları (medya yayıncıları, müzeler, akademik kurumlar vb. dahil) tarihi NFT’lerin oluşturulması için ARTIFACT standardını benimsemeye davet edeceğiz.”

Çinli e-ticaret devi, aynı zamanda aobao Maker Festivali’nde gayrimenkul NFT’lerine yer verecek. Bu NFT’lerde Çinli sanatçı Heshan Huang’ın eserleri yer alacak. Sanatçı, yüzlerce sanal bina oluşturmak için NEAR Protocol ve Web3Games ile iş birliği yaptı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.