fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 571250 ₺ ETH : 43234 ₺ XRP : 10.256 ₺ LTC : 1975.2 ₺ USDT : 13.627 ₺ XLM : 3.451 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin geleneksel finans ile olan savaşını kazandı mı?

Bitcoin geleneksel finans ile olan savaşını kazandı mı?

Bitcoin geleneksel finans ile olan savaşını kazandı mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve diğer kripto paralar hayatımıza girdiğinden beri bir değişimin kapıları aralandı. Bitcoin ve diğer dijital paralar geleneksel finans ile çatışma halinde. Kim kazandı? Detaylar haberimizde.

Bitcoin geleneksel finans ile olan savaşını kazandı mı?

Bitcoin uzun bir süredir hayatımızda. Satoshi Nakamoto tarafından piyasaya sürülen kripto para son bir yıl içerisinde ise oldukça popüler. Kullanımı artık çok yaygın. İnsanlar bir değişim aracı olara, değer biriktirme aracı olarak ve enflasyondan kaçış için bir koruma kalkanı olarak kullanmaya başladı.

Bu kadar yaygın kullanılmaya başlamasının ardından kurumsal olarak benimsendi. Alım satımı artık eskisinden daha kolay. Çünkü birçok banka bile artık müşterilerine bu imkanı tanıyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

TheFinanser yorumcusu Chris Skinner, son on yılda bankacılardan en çok duyduğu şeyin, Bitcoin’in bir aldatmaca, bir Ponzi şeması olduğu ve tamamen kara para aklayıcıları için bir alan olduğunu belirtiyor. Ancak buna rağmen bankaların Bitcoin hizmeti vermesini irdeliyor.

Bankaların bu cevabının müşteri talebi olduğunu ifade eden Skinner, bunun üzerine gidilmesi gereken ince bir konu olduğunu savunuyor.

Bu yılın ilk yarısında, neredeyse tüm büyük bankalar, saklama hizmetleri, ticaret hizmetleri, işlem hizmetleri ve Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri ile ilgili daha fazlasını sunma konusunda bir duyuru yaptı. Düşünce ve eylemdeki tezatlığı Skinner şu şekilde açıklıyor:

“Bunun simgelediği şey, analog ve dijital, endüstriyel ve ağ bağlantılı arasındaki sürtüşmedir. Eski dünya yeni dünyayı tanımıyor ya da tam tersi. Yeni dünya bitcoin’e inanıyor; eski dünya öyle değil. Yeni dünya, yeni bir finansal sistem yaratmaya çalışıyor; eski dünya eski finansal sistemi korumaya çalışıyor. Yeni dünya internette doğuyor; eski dünya demiryollarında doğdu.”

Geleneksel finansal sistem ile dijital sistem arasında bir çatışma var. Bankalar ellerinden ne geliyorsa onu yapıyorlar. Düzenli olarak Bitcoine tüküren CEO’ları olsa da, ticaret masaları ve yatırım hizmetleri sizin için Bitcoin ticareti ve yatırımı yapmayı teklif ediyor. Blockchain ve dağıtılmış defter teknolojilerine inanırken, müşterilerin yönetmelerini istediği dijital varlıkları yöneteceklerdir. Dijital dönüşüme direnirken dijital iş yapmaya yatırım yapıyorlar.

Zor bir zaman ve zor bir an, ama yapılması gerekiyor. Kaçınılmaz ilerleme yürüyüşü bankaları isteseler de istemeseler de değişmeye zorluyor ve isteseler de istemeseler de değişiyorlar. Yani dijital dünya geleneksel dünyayı yönetmeye başladı bile.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.