fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 503083 ₺ ETH : 33522 ₺ XRP : 8.344 ₺ LTC : 1493.7 ₺ USDT : 13.753 ₺ XLM : 2.646 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin hakkında bir ters U dönüşü de Trump’ın prensinden!

Bitcoin hakkında bir ters U dönüşü de Trump’ın prensinden!

Bitcoin hakkında bir ters U dönüşü de Trump’ın prensinden!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatları gibi Bitcoin’i sevenler ve Bitcoin’den nefret edenlerin tutumları da dalgalı seyrediyor. Trump’ın prenslerinden eski Hazine ve Maliye Bakanı Steven Mnuchin de Bitcoin konusunda fikir değiştirdi.


Bitcoin hakkında bir ters U dönüşü de Trump’ın prensinden!

Eski ABD Başkanı Trump, seçimi kaybetmeden önce “I am not a fan of Bitcoin (Bitcoin taraftarı değilim)” ifadesi ile başlayan tweet’i Trump’ın tarihe kazılan tweet’ler arasında yazıldı. Trump döneminde Bitcoin aleyhine ciddi bir yasaklama gelmedi ancak destek de söz konusu değildi. Trump yönetimi boyunca Bitcoin yatırımcıları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC), Bitcoin ETF’leri onaylamasını çok bekledi. Ancak ne yazık ki Trump döneminde Bitcoin taraftarları beklediğini alamadı. Biden döneminde beklentiler yerine gelecek mi sorusunun cevabını zamanla alacağız.

Trump’ın gözde bakanlarından olan eski Hazine ve Maliye Bakanı (sekreteri) Steven Mnuchin, CNBC’de katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu. Mnuchin’in “Bitcoin satın almakla altın satın almak arasında bir fark yok” ifadeleri öne çıktı.

Lütfen Bkz: Ekonominin patroniçesinden pazartesi günü kripto para gündemiyle toplantı çağrısı!

Kısaca eski Hazine Bakanı Bitcoin ile altını aynı kategoride değerlendiriyor: Bir değer birikim aracı! Mnuchin, blockchain hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bence blockchain’in altındaki teknoloji inanılmaz. Blockchain fintech ve finans konusunda çok farklı gelişmelere neden olabilir.”

Eski Hazine Bakanına göre kripto paralara asıl güç veren şeyin blockchain teknolojisi olduğunu vurguladı. Blockchain sofistike kriptografisi sayesinde veri güvenliğinde üçüncü şahısları ortadan kaldırıyor. Bu sayede hem veri saklama hem de fon transferleri daha güvenli hale geliyor.

Eski Hazine Bakanına CNBC spikerleri, Bitcoin satın almadığı sorusunu yönetti. Bu soruya Mnuchin, şu ana kadar Bitcoin satın almadım. Portföyümde Bitcoin tutmayı düşünmüyorum ama insanlar gönül rahatlığı ile Bitcoin satın alabilir açıklamalarında bulundu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.