okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.52%
Bitcoin
68.755,02 USDT
eth
ETH
0.67%
Ethereum
3.870,44 USDT
bch
BCH
0.61%
Bitcoin Cash
473,25 USDT
xrp
XRP
0.16%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.59%
Litecoin
83,93 USDT
bnb
BNB
0.11%
Binance Coin
602,36 USDT
sol
SOL
1.82%
Solana
171,76 USDT
avax
AVAX
0.73%
Avalanche
37,29 USDT
ada
ADA
1.33%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.6%
Poladot
7,41 USDT
doge
DOGE
2.5%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
7.4%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin hakkında bir ters U dönüşü de Trump’ın prensinden!

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin son derece iddialı konuştu. Mnuchin, '5 yıl içerisinde kimse Bitcoin'i ağzına almayacak' dedi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatları gibi Bitcoin’i sevenler ve Bitcoin’den nefret edenlerin tutumları da dalgalı seyrediyor. Trump’ın prenslerinden eski Hazine ve Maliye Bakanı Steven Mnuchin de Bitcoin konusunda fikir değiştirdi.


Bitcoin hakkında bir ters U dönüşü de Trump’ın prensinden!

Eski ABD Başkanı Trump, seçimi kaybetmeden önce “I am not a fan of Bitcoin (Bitcoin taraftarı değilim)” ifadesi ile başlayan tweet’i Trump’ın tarihe kazılan tweet’ler arasında yazıldı. Trump döneminde Bitcoin aleyhine ciddi bir yasaklama gelmedi ancak destek de söz konusu değildi. Trump yönetimi boyunca Bitcoin yatırımcıları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC), Bitcoin ETF’leri onaylamasını çok bekledi. Ancak ne yazık ki Trump döneminde Bitcoin taraftarları beklediğini alamadı. Biden döneminde beklentiler yerine gelecek mi sorusunun cevabını zamanla alacağız.

Trump’ın gözde bakanlarından olan eski Hazine ve Maliye Bakanı (sekreteri) Steven Mnuchin, CNBC’de katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu. Mnuchin’in “Bitcoin satın almakla altın satın almak arasında bir fark yok” ifadeleri öne çıktı.

Lütfen Bkz: Ekonominin patroniçesinden pazartesi günü kripto para gündemiyle toplantı çağrısı!

Kısaca eski Hazine Bakanı Bitcoin ile altını aynı kategoride değerlendiriyor: Bir değer birikim aracı! Mnuchin, blockchain hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bence blockchain’in altındaki teknoloji inanılmaz. Blockchain fintech ve finans konusunda çok farklı gelişmelere neden olabilir.”

Eski Hazine Bakanına göre kripto paralara asıl güç veren şeyin blockchain teknolojisi olduğunu vurguladı. Blockchain sofistike kriptografisi sayesinde veri güvenliğinde üçüncü şahısları ortadan kaldırıyor. Bu sayede hem veri saklama hem de fon transferleri daha güvenli hale geliyor.

Eski Hazine Bakanına CNBC spikerleri, Bitcoin satın almadığı sorusunu yönetti. Bu soruya Mnuchin, şu ana kadar Bitcoin satın almadım. Portföyümde Bitcoin tutmayı düşünmüyorum ama insanlar gönül rahatlığı ile Bitcoin satın alabilir açıklamalarında bulundu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.