1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ripple SEC davasında ikinci zaferini kazandı!

Ripple SEC davasında ikinci zaferini kazandı!

Ripple SEC davasında ikinci zaferini kazandı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı ikinci zaferini de kazandı. Detaylar haberimizde.

Ripple’dan SEC’e karşı yeni zafer

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada her gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde mahkeme Ripple’ın taleplerini kabul ederek SEC’in Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgeleri üretmesini talep etmişti. Bu talep Ripple’ın ilk zaferi olarak değerlendirdi. Dün yaşanan gelişmeden sonra Ripple dava sürecinde bir zafer daha elde etti.

SEC Ripple CEO’su Brad Gerlighouse ve kurucu ortak Chirs Larsen’in XRP satışlarından kişisel çıkar elde ettiklerini ve ikilinin kişisel hesaplarının incelenmesi gerektiğini belirterek mahkemeye bu konuda dilekçeler yazmıştı.

Gerlinghouse ve Larsen karşı itirazlarda bulunarak kişisel hesaplarının incelenmesi talebinin davanın konusu olmadığını bu nedenle dilekçelerin kabul edilmemesi gerektiği şeklinde savunmalar yapmıştı. Dün bu başvuru mahkeme tarafından karara bağlandı.

Bkz: Ripple, Ripple haberleri ve son dakika gelişmeleri

Mahkeme SEC’in Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in kişisel mali kayıtlarını oluşturma talebi hakkında kararını verdi. Yargıç Sarah Netburn, SEC’in Garlinghouse ve Larsen’in kişisel mali kayıtlarına yönelik taleplerinin, halihazırda görülen dava içerisinde davanın ihtiyaçları ile ilgili veya orantılı olmadığını belirterek SEC’in talebini reddetti.

Netburn’e göre kişisel banka kayıtları, SEC’in iddia ettiği ABD menkul kıymetler düzenlemelerinin bireysel ihlallerini kanıtlama imkanına sahip değil. 

“SEC, bireysel davalıların gizli işlemleri olduğuna veya üretilen belgelerin gizli işlemlerin çıkarılmasını desteklediğine dair herhangi bir kanıt sunmadı.”

Alınan bu karardan sonra SEC yeni bir kanıt bulamaz ise Garlinhose ve Larsen’in kişisel mali kayıtlarının oluşturması için talepte bulunduğu dilekçelerini geri çekmek zorunda.

Bu karar Ripple’nin SEC’e karşı aynı hafta içerisinde kazandığı ikinci zafer olarak değerlendirildi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse geçtiğimiz hafta CNN ve Bloomberg’de katıldığı programlarda mahkemeyi kazanacaklarına olan inancını dile getirmişti.

Değerli takipçilerimiz ve okurlarımız sizleri sıcak gündemleri yakından takip etmeniz için Instagram, Twitter ve Facebook sayfamıza davet ediyoruz.

İnstagram: https://www.instagram.com/koin_medya/

Facebook: https://www.facebook.com/koinmedya

Telegram: https://t.me/coinsignal5

Twitter: https://twitter.com/koinmedya_

Kaynak

Etiketler: