1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ripple rallisi mi geliyor? Balinalardan dev XRP transferleri

Ripple rallisi mi geliyor? Balinalardan dev XRP transferleri

Ripple rallisi mi geliyor? Balinalardan dev XRP transferleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple (XRP) fiyatında bir yükseliş var. Böyle bir ortamda balinaların büyük XRP transferleri dikkat çekiyor. Peki, XRP rallisi ne zaman. Analistin yaptığı değerlendirmeye bakalım.


Ripple rallisi mi geliyor? Balinalardan dev XRP transferleri

Kripto para şirketi Ripple’ın yerel coini XRP’nin fiyatını son dönemde piyasa genelinde yaşanan çöküşler ve uzun süredir devam eden Ripple – SEC davası etkiliyor. Buna rağmen kripto balinaları her zaman dikkat çeken XRP transferleri ile gündem olmaya devam ediyor.

XRP’ye ilgi duyan yeni balinaları

WhaleStats’ın yeni raporuna göre, en büyük 100 BSC (Binance Smart Chain) balinasının en çok işlem yaptığı kripto paralar sırasında XRP artık birinci sırada. Hatta FWC tokeni de geçti. Bu verilere göre, XRP artık en büyük 100 BSC balinasının en çok satın aldığı tokenler listesine girdi.

Bunlara ek olarak WhaleAlert bir de şu bilgiyi veriyor. Son fiyat yükselişlerinden sonra balinalar 479 milyon XRP transferi yaptı. Transfer edilen XRP’lerin toplam değeri ise 167 milyon dolar ediyor. Bu transferlerden birinde tek seferde 214 milyon XRP (yaklaşık değeri 73,5 milyon dolar) hareket etti. Bu son günlerdeki en büyük XRP transferiydi.

İlgili – İşte, Bitcoin ve kriptonun yükselmesinin başlıca sebebi: Devam eder mi?

Ripple

Bu arada bir de Ripple’ın yaptığı XRP transferi de var. Ripple, fiyat yükselişinden sonra 34 milyon dolar değerinde 100 milyon XRP’yi bilinmeye bir cüzdana gönderdi.

Ayrıca kripto balinaları da 106 milyon XRP’yi (yaklaşık 36,2 milyon dolar) birkaç işlemde kripto para borsası Bitstamp’e gönderdi. Bu hareketler şunu gösteriyor. Balinalar son fiyat yükselişinden sonra coinleri satarak kısa vadede kazanç alacak. Tabii ardından yeniden fiyat düşünce geri almaya başlarlar.

Buna ek olarak bir balina ise 20,4 milyon dolar değerinde 59,4 milyon XRP satın altı. Bu alım işlemi tek bir seferde kripto borsası Bitso’dan gerçekleşti.

İlgili – En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2023-2030 XRP yükselecek mi?

XRP boğa koşusu ne zaman?

Bir kripto analist ise Aralık 2014 ile 2017 boğa rallisi arasındaki süreyi hesaplayarak bir çıkarımda bulunuyor. Buradaki süre mevcut duruma uygulandığında, Nisan 2021’deki zirveden sonra aynı süre geçerse bir sonraki XRP boğa rallisi Temmuz 2023’de olabilir.

Kaynak

tags: