Ripple davasından sonra XRP çevresinden güzel haberler!

ethereum etf
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2020 yılının son günlerinde Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava nedeniyle şok etkisi yaşadı ve fiyatlar 20 cent’e kadar geriledi. Ancak Ripple bu süreçten sonra küllerinden doğdu.


Ripple davasından sonra XRP çevresinden güzel haberler!

SEC davasının ardından başta ABD merkezli Coinbase borsası olmak üzere birçok kripto para borsası, Ripple’ı liste dışı bıraktığını açıkladı. Tüm bu olumsuz gelişmelerin etkisi ile XRP fiyatları, 20 cent bandına kadar gerilemişti. Ancak XRP, küllerinden doğdu ve 1.96 dolara kadar çıktı.

Kripto para piyasalarında yaşanan düzeltmenin etkisi ise XRP fiyatları 1 dolar bandına kadar geriledi. Yine de bu seviye 20 cent ile kıyaslandığında oldukça iyi bir fiyat olarak görülebilir.

Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarında bu süreçte yaşanan değişimi görüyoruz.

ripple xrp sec Ripple davasından sonra XRP çevresinden güzel haberler!

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse önemli bir medya organında yaşanan süreç hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Garlinghouse, öncelikle dünyanın ABD’den ibaret olmadığını belirterek bir nevi en kötüye hazırlıklı olduklarını ima etti. Tahmin edileceği üzere en kötü senaryo Ripple’ın davayı kaybetmesi ve mahkemenin XRP’nin menkul değer olduğuna karar vermesi olacaktır. Bu durumda Ripple ciddi para cezası ile karşı karşıya kalacaktır.

Lütfen Bkz: ABD’nin Bitcoin regülasyonlar konusundaki tutumu netleşiyor! Peki içeriğinde ne var?

Ancak Brad Garlinghouse, mahkemenin başlamasından beri 20 şirket ile iş ortaklığı geliştirdiklerini belirtti. Mahkeme sürecine rağmen Ripple’ın yabancı ortakları, XRP teknolojisinden oldukça umutlu gözüküyorlar ve SEC’e rağmen Ripple ile ortaklık geliştiriyorlar. Garlinghouse’un açıklamalarına göre Ripple ile anlaşma gerçekleştiren işletmelerin %90’ı ABD dışından.

Ripple yakın zamanda Trengo ve Azimo isimli işletme ile iş bağlantıları kurdu. İş bağlantılarının temeli staking üzerine dayanıyor.

Garlinghouse, gelecekte blockchain konusundaki trendin Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC) üzerinde yoğunlaşacağını düşünüyor. Bu konuda Ripple, bu alana odaklanıyor. İlerleyen süreçte belki de Ripple’ın bazı ülkelere CBDC konusunda teknik destek verdiğine şahit olacağız.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ripple davasından sonra XRP çevresinden güzel haberler!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.