ABD’nin Bitcoin regülasyonları konusundaki tutumu netleşiyor! Peki içeriğinde ne var?

bitcoin regülasyon
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD merkezli yoğun bir kripto para regülasyon çalışması yürütülüyor. Bitcoin ve kripto para yatırımcıları, ABD kaynaklı sürpriz bir regülasyon kararı ile karşılaşmaktan kaygı duyuyor.


ABD’nin Bitcoin regülasyonları konusundaki tutumu netleşiyor

ABD merkezli yürütülen Bitcoin ve kripto para regülasyon çalışmaları “değnek ve havuç” politikası ile devam ediyor. ABD Hazine Bakanı Jenet Yellen, kripto paralar büyük oranda illegal işlemlerde kullanılıyor ve denetlenmeli açıklamasında bulundu ve bir nevi yatırımcılara değnek gösterdi.

Yelen’ın açıklamaların ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) komiserlerinden Hester Peirce ise “iki taraflı ödemeler sistemi (peer to peer) olan Bitcoin’i yasaklama bence imkansız” açıklamasında bulunarak yatırımcılara “havuç” gösteri. Bir nevi yasaklamak yok diyerek yatırımcıların yüreklerine su serpti.

Bayan Peirce’nin Fox Business’taki açıklamaları şu şekilde:

İki taraflı ödemeler sistemini yasaklamanın çok zor olduğunu düşünüyorum. Sanırım hedeflenen şey; her teknolojide olduğu gibi, insanların onu yasa dışı amaçlarla kullanmasını engellemek ve yalnızca yasal amaçlarla kullanmalarına izin vermek. Benim beklentim bu yönde”.

Biden yönetiminde SEC’in başına Gary Gensler atandı ve bu haneye artı olarak yazılabilir. Zira Gensler; Bitcoin ve blockchain teknolojisi konusuna yabacı değil. Üniversitede konuyla ilgili dersler verdiği ileri sürülüyor.

Lütfen Bkz: Biden vergi planı Bitcoin için olumsuz, Ethereum için olumlu sonuçlar doğurabilir! Nasıl?

Biden yönetiminden de “çifte vergi” planı çalışması yürütüldüğü haberini alıyoruz. Biden’ın yıllık geliri 400 bin dolar ve üstü olan kişilerden ek vergi alacağı iddia ediliyor. Bu vergilendirmenin hedeflediği kesimlerden birisi de Bitcoin balinaları ve Wall Street zenginleri olacağı kesin. Bu arada ABD’nin kişi başına düşen milli gelirinin 60 bin dolar bandında olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Yukarıdaki açıklamaları topladığımızda ABD’nin Bitcoin ve kripto paraları yasaklamayacağı ancak hatırı sayılır bir oranda vergi koyacağı anlaşılıyor. Son haftalar piyasalarda piyasalarda yaşanan düşüşte bu vergi çalışmalarının etki olduğu iddia ediliyor.

Umarız Biden yönetimi sürpriz bir regülasyonlarla karşımıza çıkmaz.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ABD’nin Bitcoin regülasyonları konusundaki tutumu netleşiyor! Peki içeriğinde ne var?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.