Bu metriklere göre, Ripple daha büyük bir patlamanın eşiğinde!

Bu metriklere göre, Ripple daha büyük bir patlamanın eşiğinde!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto analiz firması, piyasa eğilimi hakkında güvenilir sinyaller veren temel ağ metriklerini inceleyerek, Ripple yükselişi ile ilgili çok ilginç sonuçlar ortaya çıkardı.

Ripple daha ne kadar yükselir?

Kripto analiz firması Santiment, Ripple (XRP) için sağlıklı sinyaller veren ağ ile ilgili temel metrikleri inceleyerek, ilginç sonuçlar ortaya koydu.

 XRP’nin sosyal hacim metriğini inceleyen firma, eylül ayı sonunda yaklaşık 0,85 dolardan 1,21 dolarlık mevcut fiyatlara doğru gerçekleşen son yükselişe rağmen, altıncı en büyük kripto para ilgili sosyal medya duyarlılığının hala yetesiz olduğunu söylüyor.

“XRP’nin sosyal duyarlılık hacminde bir artış görüldü, ancak herkesin delice XRP’den bahsettiği nisan ayındaki parabolik ralli sırasında gözlemlediğimiz kadar çılgınca bir şey yok.

Kripto topluluğu, şimdilik XRP’ye karşı ilgisiz görünüyor. Ve bu nedenle fiyat yükselmeye devam ederken, sosyal hacmin düşük kalması belki de topluluğun inanmadığını gösteriyor.”

Bu metriklere göre, Ripple daha büyük bir patlamanın eşiğinde!

Peki sosyal duyarlılık azalırken, Ripple daha ne kadar yükselebilir?

XRP’nin sosyal medya duyarlılığında zayıflama olsa da Santiment, temmuz ayı sonlarındaki ağ faaliyetlerinde yaşanan büyük düşüşten bu yana günlük aktif adreslerde önemli bir artış olduğunu ve yatırımcıların muhtemelen en büyük altıncı altcoin için gerçek kullanım durumları bulduğunu söylüyor.

“Nispeten sessiz bir fiyat hareketine karşın kullanıcı sayısındaki artış, muhtemelen bunların spekülatörler değil de şu anda kullanım durumu ne olursa olsun, ağda gerçek kullanıcıların bulunduğunu gösteriyor..

XRP’nin Günlük Aktif Adres sayısının büyük bir kısmı, ağ büyüme metriğinde de gözlemlediğimiz üzere, muhtemelen yeni katılımcılardaki artıştan kaynaklanıyor. Şimdiye kadarki bu istikrarlı artış, genel olarak yakın vadede pozitif bir işaret.”

 

Bu metriklere göre, Ripple daha büyük bir patlamanın eşiğinde!

Ayrıca Santiment, XRP’nin piyasa değerini gerçekleşen değere* bölerek hesaplanan MVRV * metriğini de inceledi. Firmaya göre, metrik, XRP’nin kısa vadede yükseliş için daha fazla alana sahip olduğunu gösteriyor.

(*Market Value to Realized Value Ratio (MVRV): Gerçekleşen Değerin Piyasa Değerine Oranı)

“XRP yatırımcılarının kısa vadeli kar/zararını ölçen MVRV, genellikle kısa vadeli yerel bir zirve oluşumu gördüğümüz tehlike bölgesine girmeden önce hala yükseliş potansiyeli olduğunu gösteriyor.”

MVRV metriği, mevcut piyasa değeri ile realized cap (gerçekleşen piyasa değeri*) arasındaki orandır. 2 değeri, piyasa değerinin, gerçekleşen piyasa değerinin iki katı olduğunu gösterir.

Nitekim yükseliş trendinin devam etmesi için 1,75 MVRV çok önemli bir seviyedir. Bu seviyenin altına düşmediği sürece yükseliş eğilimi bozulmadan kalır.

Bu metriklere göre, Ripple daha büyük bir patlamanın eşiğinde!

(*Coin Metrics tarafından geliştirilen bir metriğe göre hesaplanan realized price (gerçekleşen fiyat), kripto paranın mevcut fiyatından farklıdır. Realized price, aktif olarak işlem gören tokenler baz alınarak hesaplanır ve cüzdanlarda tutulan ve hiç işlem görmemiş ya da kayıp kripto paralar bu hesaplamaya dahil edilmez.

Her bir token, en son işlem gördüğü zaman baz alınarak, hesaplamaya dahil edilir ve böylece ağın toplam değeri hesaplanır. Bu ölçüm ise, realized cap (gerçekleşen piyasa değeri) değerinin dolaşımdaki mevcut arza bölünmesiyle elde edilir.)

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bu metriklere göre, Ripple daha büyük bir patlamanın eşiğinde!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.