1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Premier Ligin köklü takımı da kriptoya merhaba dedi!

Premier Ligin köklü takımı da kriptoya merhaba dedi!

Premier Ligin köklü takımı da kriptoya merhaba dedi!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İngiltere Premier Ligin en köklü takımlarından bir olan Everton’da kripto alanına açılıyor. Ünlü kulüp taraftar tokenini duyurdu. Detaylar için haberimize göz atın.

Premier Ligin köklü takımı da kriptoya merhaba dedi!

Premier Lig takımı Everton, Chiliz platformunda blockchain tabanlı fan token platformuna katılan en son kulüp oldu. Taraftar tokenleri spor kulüplerinin kapısını kripto ekosistemine açıyor. Özellikle pandemi döneminde taraftarlarını organize etmek isten kulüpler taraftar tokenlerinden yararlandı.

Tokenler aracılığı ile hem gelir elde eden kulüpler hem de taraftarlarını oyuna dahil etmiş oldu. Tokenlerin değerindeki artışlarda taraftarlara kazandırdı. Barcelona, Milan, PSG gibi büyük kulüpler akımı ilk başlatanlar arasında. Ülkemizde de Galatasaray, Başakşehir, Trabzonspor, Göztepe ve Bursaspor gibi kulüplerin taraftar tokenleri bulunuyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

İngiltere premier Ligin en köklü kulüplerinden bir olan Everton da Socios.com ile anlaşma imzalayarak kendi taraftar tokenini çıkardığını duyurdu. $EFC taraftar tokenlerinin tarihi, değeri veya sayısı açıklanmadı. Lansman sırasında, mevcut tüm Everton sezonluk bilet sahiplerinin ve kulüp üyelerinin ücretsiz bir $EFC taraftar tokeni alma seçeneğine sahip olacağı duyuruldu.

https://twitter.com/Everton/status/1422497477618331648

Taraftar Token sahipleri, sezon boyunca devam edecek etkileşimli anketlere katılarak Kulüp inisiyatifleri hakkında söz sahibi olma şansına sahip olacak. Ayrıca özel içerik alıp, Socios.com’un coğrafi konum, artırılmış gerçeklik özelliği olan ‘ Token Hunt ‘ deneyimini yaşayacaklar. Everton temalı oyunlar, yarışmalar ve sınavlar ile dünyanın dört bir yanındaki Everton taraftarları ile etkileşime geçebilecekler.

Everton Ticari Direktörü Alan McTavish, yaptığı açıklamada “Socios.com ile, dünyanın dört bir yanındaki taraftarlara, anketlere katılmak da dahil olmak üzere Kulüp ile yeni ve heyecan verici bir şekilde etkileşim kurma fırsatı sağlayacak $EFC Taraftar Tokenlarını piyasaya süreceğiz” dedi.

Chiliz ve Socios.com’un CEO’su Alexandre Dreyfus ise $EFC taraftar tokenlerı ile Everton taraftarlarının oyunlar, özel içerikler ve yarışmalar ile dünyanın dört bir tarafındaki diğer taraftarlar ile etkileşime geçebileceğini belirtti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Total
0