1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Satışı merakla beklenen NFT 150 Bin dolara alıcı buldu!

Satışı merakla beklenen NFT 150 Bin dolara alıcı buldu!

Satışı merakla beklenen NFT 150 Bin dolara alıcı buldu!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Spike ismi verilen Banksy Artwork NFT’si Valuart üzerinden 65 ETH karşılığında satıldı. 

Satışı merakla beklenen NFT 150 Bin dolara alıcı buldu!

Black-merkezli NFT şirketi Valuart son NFT açık artırmasını tamamladı. Açık artırmada “Spike” ismi verilen NFT yaklaşık 150 bin dolara alıcı bulurken elde edilen gelirin büyük bir bölümünün hayır kurumlarına aktarılacağı öğrenildi.

NFT Spike ünlü sanatçı Banksy’nin aynı isimli eserine dayanıyor. NFT, dünyaca ünlü tenor Vittorio Grigolo tarafından seslendirilen CGI ve “E lucevan le stelle” aryasının kullanılmasıyla oluşturuldu.

nft, spike, valuart

Valuart, modern koleksiyonerlerin ve yatırımcıların sanat eserlerini dijital biçimde edinmelerine olanak tanıyan klasik ve ikonik eserleri modernize ederek yeniden yaratan bir politika takip ediyor. Şirket, yalnızca bu amaç için önde gelen sanatçılar ve kurumlarla birlikte çalışıyor.

Ana hedefi fiziksel sanat ile blockchain teknolojisini birleştirmek olan Valuart, sanat eserinin orjinalliğini sertifikalaştırır ve NFT geliştirerek eserin blockchain üzerinde yaşamasına imkan tanır.

Valuart’ın bir sonraki büyük NFT projesinin Papa II. John Paul tarafından, Vatikan Bazilikası kutsal kapsını açarken giydiği “Mantum” olduğu biliniyor.

Valuart önümüzdeki dönemde önde gelen kripto şirketleriyle işbirliğine giderek portföyünü genişletme planları içerisinde.

İlgili: NFT’nin yükselişi durdurulamıyor!

İlgili: NFT Rehberi: Non Fungible Token (Değiştirilmez Token) nedir?

Kaynak

Etiketler: