1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Popüler platformdan DOGE açılımı!

Popüler platformdan DOGE açılımı!

Popüler platformdan DOGE açılımı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler platform eToro, müşterilerden gelen yoğun istek üzerine Dogecoin’i listelemeye başladığını duyurdu. Detaylar haberimizde.

Popüler platformdan DOGE açılımı

Bitcoin, kripto para birimlerini ilgi odağı haline getirmiş olabilir, ancak altcoinler son haftalarda medyanın ilgisini çekiyor gibi görünüyor.

Bitcoin ve Ethereum! Göre daha ulaşılabilir olan kripto para birimlerinin değerindeki yüksek artışlar, popüler ticaret platformlarında listelenmelerini isteyen bir yatırımcı akını getirdi.

Altcoinlerin içerisinde en çok dikkat çekenlerden biri ünlü milyarder Elon Musk’ında sıkça desteklediği DOGE. Dogecoin’in birkaç hafta içerisinde %300’ün üzerinde değer artışı görmesi DOGE’un ABD’deki büyük kripto borsalarında listelenmesi için yapılan çağrıları artırdı.

Bkz: DOGE, DOGE haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu çağrılara ilk yanıt popüler aracılık şirketi eToro’dan geliyor. İsrailli çevrimiçi aracı kurum eToro, ABD platformunda Dogecoin’in listelendiğini duyurdu. 20 milyondan fazla aktif küresel kullanıcısı olan aracı kurum, bu adımın artan müşteri talebi nedeniyle atıldığını belirtti. eToro’nun kararı, DOGE’un popülaritesinin artması ile birlikte geldi. Dogecoin şu anda en çok aranan kripto paralardan biri.

Bilindiği gibi Elon Musk ve Mark Cuban gibi popüler isimler sıçca DOGE’a destek veriyor. Her ikisininde Dogecoin2in başarısında payı yüksek. Dogecoin kurumsal olarak da destek almaya başladı. Ünlü NBA takımı Dallas Mavericks Dogecoin ile bilet satışlarına başladığını duyurmuştu.

DOGE’nin piyasa değeri de gün geçtikçe artıyor. Coinmarketcap verilerine göre en değerli kripto paralar sıralamasında beşinci sırada yer alıyor. DOGE yazının kaleme alındığı anlarda 0,4117 dolardan işlem görüyor ve son yedi gün içerisinde %54 değer kazandı.

Kaynak