Popüler mesajlaşma uygulamasından kripto para atağı!

sosyal-medya1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler mesajlaşma uygulaması Signal, kullanıcılarının kripto para ile ödeme yapmasını sağlayan bir ödeme sistemi geliştirdiklerini duyurdu. Detaylar haberimizde.

” Görüşmeleriniz gibi ödemeleriniz de gizli olacak”

Gizlilik merkezli mesajlaşma tabanı Signal, kullanıcıların anonimliğinden ödün vermeden para gönderip almalarına olanak tanıyan yeni bir ödeme sistemi sunacağını duyurdu.

Yeni sistem,  İşlem hızı ve mobil platformlarda kullanım kolaylığı ile karakterize MobileCoin adlı az bilinen bir kripto paraya birimine dayanıyor. Dijital para birimi, tamamen anonim ve izlenemez işlemlerde uzmanlaşmış popüler gizlilik paraları Monero ve Zcash gibi kripto paralar ile aynı özellikleri taşıyor.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haber ve son dakika gelişmeleri

Signal ilk denemenin İngiltere’deki kullanıcıları kapsadığını ve işlemlerin yalnızca mobil cihazlardan yapılabileceğini duyurdu. MobileCoin şu anda ABD merkezli kripto borsalarında listelenmiyor. Bu durum sistemin ABD’de kullanılmasının önünde engel oluşturuyor. Ancak Signal yaptığı açıklamada uygulamanın daha geniş kitlelere ulaşmasını umduklarını ifade etti.

Signal, WhatsApp’ın gizlilik politikasında değişikliğe gitmesiyle milyonlarca kullanıcının yeni alternatif arayışlara girmesinin ardından mevcut yelpazesini geliştirmeye çalıştıklarını belirtiyor. Signal’in yeni ödeme sistemi kullanıcıların para göndermek veya almak için herhangi bir banka hesabına bağlanamaya gerek kalmadan MobileCoin kripto para üzerinden gönderenin ve alıcının kimliğini koruyacak şekilde tasarlanmış.

Signal CEO’su Moxie Marlinspike, Dinlenilmediğini ve izlenmediğini bilmenin Signal kullanıcıları için diğer iletişim programlarına kıyasla bir fark oluşturduğunu belirtiyor.

“Signal üzerinden sadece terapistinizle konuştuğunuzda değil, aynı zamanda terapistinize Signal üzerinden seans için ödeme yaptığınızda da gizlikten emin olabileceğiniz bir dünya istiyoruz.”

Ancak Signal’in yeni ödeme siteminin kullanımının yaygınlaşması için çözmesi gereken bazı sorunların olduğu değerlendiriliyor. Bunların içinde en bariz olanı, şu anda yalnızca bir borsada, (FTX) listelenen MobileCoin kripto para biriminin sınırlı kullanılabilirliği. Ve bazı eski kripto para birimlerinin aksine, MobileCoin’in perakendeciler tarafından yaygın olarak desteklenmiyor oluşu. Bu durum kullanıcıların mal ve hizmet satın almak için fiat para birimine geri dönmesi gerektiği anlamına geliyor.

Çözülmesi daha da zor olan bir diğer sorun ise, neredeyse tüm büyük kripto para birimlerini etkileyen volatilite sorunu.  Son on gün içinde MobileCoin’in değeri yaklaşık 7 dolar ‘dan 60 dolar’ ın üzerine çıktı. Bu dengesizlik seviyesi, bir satın alma işleminin hemen ardından fiyatın fırlaması durumunda kullanıcıları önemli kayıplara maruz bırakabilir. Signal cephesi ise zorlukları kabul etiklerini ve şirketin çözümler üretme becerisine güvendiklerini ifade ediyor.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Popüler mesajlaşma uygulamasından kripto para atağı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.