Coinbase’den ilk çeyrekte 1,8 milyar dolarlık rekor ciro!

Coinbase
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase Nasdaq’ta listelenmesine bir hafta kala rekor bir ilk çeyrek cirosu açıkladı. Detaylar haberimizde.

Coinbase’den ilk çeyrekte 1,8 milyar dolarlık rekor ciro

Dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında gösterilen Coinbase Nasdaq’ta listelenmeden önce ilk çeyrek cirosunu açıkladı. Bilindiği gibi Coinbase önümüzdeki haftadan itibaren Nasdaq’ta listelenmeye başlıyor. Şirketin açıkladığı ilk çeyrek cirosu ise dudak uçuklatıcı.

Coinbase işlem hacmin yaklaşık %276 arttığını ve üç aylık cirosunun 1,8 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Coinbase yaklaşık 56 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Kripto borsaları arasındaki payı ise %11,3 olmuş durumda.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Şirketin geçen yılın ilk çeyreğinde 190 milyon dolar gelir ettiği açıklanmıştı. Cironun bu yıl 9 kat artarak 1,8 milyar dolara çıkması Bitcoin boğa koşusuna bağlandı. Borsanın net gelirinin ise 730 ile 800 milyon dolar arasında olduğu ifade ediliyor. Coinbase gecen yılın tamamında ise 1,2 milyar dolar ciro etmişti. Geçen yılki net karı ise 322 milyon dolardı. Coinbase borsasının dikkat çekici büyümesi aktif kullanıcı sayılarına da yansıdı geçen aylık 1,2 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşılmışken bu yıl aylık 6 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşıldı.

Borsadaki kripto varlıklar ise %1200 artarak 17 milyar dolardan 223 milyar dolara yükseldi. ABD merkezli borsanın CEO’su Alesia Haas, Yükselen kripto fiyatlarının ardından platformumuzda kullanıcı aktivitesinin ve ticaret hacminin yükseldiğini gördük diyerek 56 milyon aktif kullanıcılarının olduğunu ve aylık olrak 7 milyon aktif kullanıcı hedeflediklerini belirtti.

Coinbase 14 Nisan’dan itibaren Nasdaq’ta listelenmeye başlanacak. Şirket, yaklaşık 115 milyon A Sınıfı adi hisse senedi hissesini COIN kodu altında kaydettirecek. Doğrudan bir listeleme olarak, borsa yeni hisse senedi satmayacak ve yalnızca mevcut hisse senedini kaydederek mevcut paydaşların hisselerini yeni yatırımcılara satmasına izin verecek.

Kaynak


0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Coinbase’den ilk çeyrekte 1,8 milyar dolarlık rekor ciro!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.