1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Popüler analist, Bitcoin’de alım fırsatı olacak seviyeyi verdi!

Popüler analist, Bitcoin’de alım fırsatı olacak seviyeyi verdi!

Popüler analist, Bitcoin’de alım fırsatı olacak seviyeyi verdi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti, Bitcoin için dip seviyeyi verdi. Bitcoin’e ilişkin teknik veriler ve son detaylar haberimizde.

Popüler analist, Bitcoin’de alım fırsatı olacak seviyeyi verdi!

Kripto piyasasında dipten alım yapabilmek her traderın amacıdır. Bu nedenle kripto paraların düşüş dönemlerinde düşebileceği en düşük seviyelerin takibi önemlidir. Piyasada birçok kişinin yakından takip ettiği ünlü analist Rekt Capital, Bitcoin’de yatırımcılara bu fırsatı verebilecek bir sorgulama yaptı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Ünlü trader, sosyal paylaşım platformu Twitter’da 300 binden fazla takipçisi için yeni bir Bitcoin analizi paylaştı.

Son analizinde Bitcoin’in dibi bulup bulmadığını araştıran kripto analisti, lider kripto paranın bulunduğu seviyeden aşağıya düşebileceğini belirtti. Analist, Bitcoin’in fiyatının üstel hareketli ortalamasından (EMA) kripto paranın dip seviyeye inip inmediğini tahmin etti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

 

Popüler analist, Bitcoin’de alım fırsatı olacak seviyeyi verdi!

BTC’nin yıkarıdaki grafikte mavi ile gösterilen 50 haftalık EMA’dan uzaklaştığında yükselme eğiliminde olacağını belirten analist, siyahla gösterilen 200 haftalık EMA’nın ise dip seviyeleri gösterdiğini belirtti.

Rekt Capital, BTC’nin fiyatının 50 haftalık EMA’dan (WEMA) %66 aşağıda kaldığı için büyük olasılıkla bir döngü tabanına ulaşmadığını öngörüyor ve 2015, 2018 ve 2020’deki fiyat hereketlerinin de tahmini desteklediğini sözlerine ekliyor.

“Anahtar çıkarım, ilk BTC tabanının mavi 50 haftalık EMA’dan en az ~%100 uzakta oluşma eğiliminde olmasıdır. İkinci BTC tabanı, 50 WEMA’dan ~%50-70 uzakta oluşma eğilimindedir. BTC bu döngüde henüz dibe vurmadı. Çünkü mevcut yerel BTC dibi, mavi 50 haftalık EMA’dan %66 uzakta.”

Rekt Capital ,  Bitcoin’in bir döngü tabanına ulaşması için düşmesi gereken seviyenin 20,000 dolar olduğunu da belirtti. Bu seviyeyi Bitcoin’e giriş için önemli bir seviye olarak görüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 30,112 dolardan işlem görüyor. BTC’nin piyasa değeri 575 milyar dolar ve bu değere karşılık gelen dominasyon oranı %46,4.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin

Canlı Bitcoin fiyatı

 

Kaynak

 

 

Etiketler: