1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Polonya’dan Binance açıklaması!

Polonya’dan Binance açıklaması!

Polonya’dan Binance açıklaması!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son dönemlerde kısıtlayıcı düzenlemeler ile başı dertte olan dünyanın en büyük kripto para borsası Binance için bir açıklama da Polonya’dan geldi. detaylar haberimizde.

Polonya’dan Binance açıklaması!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in başı son günlerde düzenleyici kısıtlamalar ile dertte. İngiltere’nin Binance kısıtlamasının ardından Cayman Adaları ve Tayland’dan da benzer adımlar gelmişti.

Kripto para borsası İngiliz finans devi Barclays tarafından da engellenmiş ve banka müşterilerinin Binance’e para göndermesini kısıtlamıştı. Singapur’da benzer adımlar atılacağı konuşulurken ünlü kripto para borsasına bir orta Avrupa ülkesinden uyarı geldi.

Çarşamba günü, Polonya Mali Denetleme Kurumu (PFSA), Binance’in dünya çapında artan düzenleyici sorunları hakkında bir açıklama yayınlayarak, şirketin operasyonlarının Orta Avrupa ülkesinde düzenlenmediğini vurguladı. 

Bkz: Binance haberleri ve son dakika gelişmeleri

Düzenleyici, kripto piyasasının PFSA tarafından, düzenlenmediğini ve denetime tabi olmadığını belirterek, küresel finansal düzenleyicilerin borsaya artan tepkisi göz önüne alındığında Binance üzerinde alım satımla ilgili riskler konusunda halkı uyardı.

“Finansal piyasa katılımcılarının korunması ve yabancı denetim makamlarının uyarıları doğrultusunda, PFSA ofisi, Binance grup kuruluşlarının hizmetlerini kullanırken ve kripto para ticareti yaparken fon kaybına neden olabilecek önemli bir risk içerebileceğinden özel dikkat gösterilmesini tavsiye ediyor.”

PFSA, Alman Federal Mali Denetleme Otoritesi, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi, Cayman Adaları Para Otoritesi ve Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından verilenler de dahil olmak üzere küresel düzenleyiciler tarafından Binance’e karşı çeşitli düzenleyici uyarılara atıfta bulundu. Binance, Kanada, Japonya, Amerika Birleşik Devletleri ve Singapur gibi ülkelerde düzenleyici soruşturmalara ve incelemelere tabi tutuluyor.

Ek olarak, PFSA, Bitcoin gibi kripto para birimlerine yatırım yapmanın genel risklerine ilişkin ocak ayı uyarısına atıfta bulunarak, kripto piyasasının Polonya’da düzenlenmediğini belirtti.

Kaynak