Polkadot coin yeni lansman ile süratini arttıracak nı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Polkadot coin yeni lansmanı ile piyasanın en çok kazananı olarak hızla ilerlerken daha da hız kazanacak gibi görünüyor.

Polkadot yeni lansman ile hızını arttırabilir

Polkadot 13 Ekim’deki bir duyurusunda , ana röle zincirinin yanında çalışan yan zincirler olan parachainler için nihayet hazır olduğunu açıkladı. Parachainler test ve geliştirme için Polkadot’un “kanarya ağı” Kusama’da bugüne kadar açık artırmaya çıkarılmıştı.

Ekip, ağın teknik olarak ilk parachainlerini destekleyebildiği bu noktaya gelmenin beş yıl sürdüğünü belirtiyor. Parachains, Polkadot mimarisinin çok zincirli yönünü oluşturuyor ve projenin uzun lansman yol haritasının son aşaması.

“Polkadot Teknik Raporunda ana hatlarıyla belirtilen temel teknolojinin son parçasını temsil ediyorlar ve piyasaya sürülmeleri, Polkadot’un çok aşamalı lansman sürecinin son aşamasını işaret ediyor.”

Polkadot coin yeşil ışık

Polkadot kurucuları Gavin Wood ve Robert Habermeier, parachainlerin piyasaya sürülmesinden önceki son aşamanın Polkadot’un şu anda yapılan tam kod denetiminin tamamlanması olduğunu söyledi.

Haziran ayının başından beri, Kusama’da 11 parachain slot açık arttırması yapıldı ve şu anda geliştirme ağında 12 canlı parachain bulunuyor.

“Kusama’da dört aydan fazla bir süredir önemli bir sorun olmadan böyle bir faaliyetin gerçekleşmesi, Polkadot’ta lansmana hazır parachainlerin değerlendirilmesinde önemli bir faktör.”

Polkadot üzerine inşa etmek isteyen projelerin, bu durumda yerel tokenlerin, KSM ve DOT’un açık artırmaya dahil edildiği bir kitle fonlaması yürütmesi gerekiyor. Proje, açık arttırma için fon toplamak için bir teşvik olarak kendi tokenlerini airdrop uygulaması yapabilir. Parachain açık arttırmaları, kazananın belirlendiği anı tam olarak rastgele seçmek için mum açık arttırması adı verilen bir mekanizma kullanıyor.

İki gruba bölünmüş 11 Polkadot parachain açık arttırması olacak, ilk beşi 11 Kasım’da haftada bir açık arttırma ile başlayacak. Altı kişilik ikinci grup, her iki haftada bir açık artırma ile 23 Aralık’ta başlayacak. Açık arttırmalara katılmak isteyenlerin Polkadot’un yerel tokeni DOT’u stake etmeleri gerekiyor.

Polkadot coini DOT fiyat pumpı

CoinGecko’ya göre, DOT fiyatları duyuruya tepki olarak yükseldi ve gün içinde %17 artışla 41.39  dolara ulaştı.

DOT son iki haftada %50 kazançla çok iyi bir performans sergiledi ve şu anda 15 Mayıs’taki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 49.39$’dan %16’dan daha az uzakta.

KSM de iyi bir performans sergiledi ve son 24 saat içinde %13 kazanarak yazı yazılırken 368 dolardan işlem gördü.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Polkadot coin yeni lansman ile süratini arttıracak nı?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.