Loading...
btc
BTC
-0.17%
Bitcoin
67.198,50 USDT
eth
ETH
-0.1%
Ethereum
3.493,97 USDT
bch
BCH
-0.43%
Bitcoin Cash
444,18 USDT
xrp
XRP
-0.18%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-0.45%
Litecoin
76,96 USDT
bnb
BNB
-0.38%
Binance Coin
600,18 USDT
sol
SOL
-0.66%
Solana
148,31 USDT
avax
AVAX
-0.72%
Avalanche
31,32 USDT
ada
ADA
-0.28%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-0.5%
Poladot
6,35 USDT
doge
DOGE
-0.69%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-1.07%
Shiba Inu
0,00 USDT

Polars ağı başlatılıyor

polars polars token
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tahmin piyasası için multi-chain Polar Platformu, HECO blockchain ve Binance Smart Chain (BSC) üzerinde başlatılıyor.  HECO Chain üzerindeki başlatılan Testnet’te büyük etkinlikler gerçekleştirilecek ve toplamda 300 bin dolar değerinde ödül dağıtılacak. Dağıtılan ödüller içerisinde son günlerin popüler kripto yatırım araçları olan NFT’ler de yer alacak.

Polars bir Polar Token protokolü olup tahmin piyasalarında ilk kez uygulanacak. Polar Token protokolü özünde şu şekilde çalışıyor: Bir kripto paranın değeri yükselirken diğerinin değeri azalıyor. Her ikisine yatırım yaparsanız fiyatlar dengede kalıyor.

Konsept

Platform içerisinde iki takım var: WHITE Takım ve BLACK Takım.

Her takımın kendi ismi ile anılan iki token’ı var: WHITE ve BLACK.

Eğer WHITE takım kazanırsa, WHITE token fiyatları artıyor ve BLACK token fiyatları düşüyor. Fakat ikisinin değeri ile teminat altına alınan yatırımların değeri sabit kalıyor.  Hangi takımın kazanacağı veya kaybedeceği ise dışsal bazı etkinlikler üzerinden belirlenir: Spor müsabakaları, döviz kurları ve karşı tarafın bulunduğu diğer aktiviteler.

Platform üzerinde günlük düzinelerce etkinlik gerçekleştirilir ve Polar Tokens fiyatları da düzenlenen etkinlikler sayısınca değişime uğrar. Bu etkinlikler tahmin, ticaret, arbitraj ve likidite artışı gibi birçok fırsatlar yaratır.

Temel avantajlar

DeFi (Merkezsiz Finans) piyasalarında derinlemesine ve uzun vadeli tahminlerde bulunmak ciddi bir sorundur. Popülerliğe göre tahminde bulunmak ticaret hacminin ve likiditenin kısır döngüsüne neden olabilir. Popüler olmayan etkinlikler için tahminde bulunmaya kullanıcıların acelesi yoktur. Ayrıca nakdi destekte bulunan yatırımcıların da popüler olmayan etkinler için acele etmezler. Bu durum kullanıcıların tahminlerinde isteksizliğe neden olur. Kısır döngüden kasıt ise budur.

Polars geleneksel tahmin yöntemlerini kökten değiştiriyor. Şimdi, fiyatı sürekli olarak çeşitli olayların sonuçlarından etkilenen, yoğun likiditeye sahip bir çift Polars token’a sahipler. Şimdi platform üzerindeki her etkinliği popülerliğinden bağımsız likiditesi oldukça yükselir. Polar token fiyatları kullanıcıların tahminde bulunup bulunmamasından bağımsız olarak sürekli değişir. Havuz sistemi arka planda sürekli arbitraj fırsatları yaratır.

Bu nedenle Polars, DeFi alanında en yüksek likiditeye ve işlem hacmine sahip tahmin piyasası olduğunu iddia eder.

İşlem hacmi

Mayıs 2021’de, Polars platformu 30 bin ve üzeri kullanıcı sayısı ile beta testlerini tamamladı. 10 binden fazla kullanıcı son ticaret yarışına katıldı ve 10 günde 800 milyon dolarlık işlem hacmi oluşturdular. Sonrasında Polars takımı test netten elde edilen geri bildirimleri toplayarak ana ağı başlatmak için ürün iyileştirmesine başladı. Temmuz ayında Zokyo akıllı sözleşmesinin denetimi tamamlandı.

 

Güncelleme

Ana ağının başlatılmasından altı ay önce başlatılan çalışmalar sayesinde Polars takımı, yüksek güvenlikli havuz sistemini değiştirdi. 400 milyon POL token yakıldı ve böylece tokenomics optimize edildi. Ayrıca platform ücretlerini kullanarak POL Token’ları geri almak ve yakmak için mekanizmalar eklendi ve yeni iş modelleri geliştirildi. Ayrıca pharming mekanizmalarını ve staking programının destekleneceği açıklandı. Ek olarak önümüzdeki yıl yönetim modelinin DAO’ya dönüşümü duyuruldu. Bir tavsiye programı ve bir pazarlama ödül programı başlatıldı ve en belirgin olanı Polars platformunun yeniden tasarlanması oldu.

Büyük test net ticaret yarışması

Kullanıcıların platformu deneyimleyebilmeleri, bazı tahminlerde bulunabilmeleri, eğitim amaçlı ticaret ve arbitraj işlemleri için Polars takımı HECO Chain Testnet üzerinde 300 bin dolarlık “Büyük Ticaret Yarışmasını” başlatıyor. Test network ve ödüllerin hepsi gerçek! Bu fonun %30’u airdrop şeklinde yarışmaya katılan tüm katılımcılara dağıtılacak, kalan %70’lık kısım ise top 100 PnL’in olacak. Ayrıca, davet edilen kullanıcıların işlem hacmine dayalı bir tavsiye programı ve kârlı bir pazarlama ödül programı, testnet üzerinde çalışıyor.

Daha fazla Polar haberleri için bizi takipte kalın. Polars takımı yakında platformu Near Protokol’e yerleştirmeye hazırlanıyor ve Polars Launchpad piyasaya sürülmek üzere. En etkili Polars kullanıcıları kendi paylarını platform üzerinden alabilecek. Ek olarak, büyük bir ödül havuzuna sahip ticaret yarışmaları, halihazırda ana ağda da olsa düzenli olarak yapılacaktır.

Youtube sayfasına buradan ulaşın

Medium sayfasına buradan ulaşım

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.