Piyasalarda yeni Covid-19 varyantı paniği

Piyasalar yeni Covid-19 varyantı krizi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Güney Afrika’da tespit edilen Covid-19 krizinin yeni varyantı piyasalarda krize neden oldu. Yeni varyanta B.1.1.529 adı veriliyor.


Piyasalarda yeni Covid-19 varyantı paniği

Güney Afrikalı Virolog Tulio de Oliveira endişelere neden olan yeni bir varyasyon tespit ettiklerini açıkladı. Yeni tip virüsün özellikle Hong Kong ve Botswana’dan gelen ziyaretçilerde görüldüğü iddia edildi. B.1.1.529 adı verilen yeni tip varyasyonun Delta varyantından daha bulaşıcı olduğu ve Güney Afrika’da Covid-19 vaka sayılarında ciddi artışların yaşandığı belirtildi.

Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki düşüşü etkileyen diğer önemli faktör ise Hindistan kaynaklı regülasyon haberleri. Hindistan yönetimi kapsamlı bir kripto para düzenlemesi üzerinde çalışıyor. 29 Kasım’dan itibaren başlayan regülasyonlar kripto para piyasalarındaki belirsizliği arttıracağı bekleniyor. Hindistan’da kış mevsimi boyunca bir dizi regülasyonun aktif hale getirileceği ileri sürülüyor.

İki haber kripto para piyasalarındaki panik satışları arttırdı. Bitcoin 54 bin doların altında gelirledi. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarında yaşanan düzeltmeyi görüyoruz.

bitcoin fiyatları

Yazının kaleme alındığı saatte Ethereum 4 bin dolarlık destek hattını korumaya çalışıyor. Toplam kripto para piyasalarının değeri ise 2.42 trilyon doların altına geriledi.

13 Mart 2020’de Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Covid-19 virüsünden kaynaklanan salgını küresel pandemi ilan etmesi ile Bitcoin ve tüm hisse senedi piyasalarında ciddi bir türbülans yaşanmıştı. Bu tarihte Bitcoin 4 bin dolar bandına kadar geriledi. Ancak paniğin ardından Bitcoin fiyatları tekrardan artış trendine gişmişti.

Kaynak

İlgili!

Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2023-2025 ve BTC gelecek beklentileri

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Piyasalarda yeni Covid-19 varyantı paniği
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.