Piyasa gözlerini Bitcoin kritik seviyesine dikti!

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırımcılar Bitcoin kritik seviye için pür dikkat bekliyor. Bitcoin bir kaç haftadır yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratmaya devam ededursun, alanında uzman traderlar bu seviyeye gözlerini dikmiş durumda.

Bitcoin kritik seviye

Bitcoin piyasası yatırımcıların yüreğini ağzına getirmeye devam ediyor. Bu yıl başlamadan gelişen boğa piyasası son bir kaç haftadır ayılarla başabaş bir mücadele sürdürüyor. Boğa piyasasının devamını sağlamak için sürekli yüksek seviyeden işlem görüp sonra birden 30.000 dolar gibi bir seviyeye geri çekilip bir düzeltme yapmanın artık çok da zorunluluğu kalmadı Bitcoin bugün daha yüksek bir seviyeden işlem gördü ama analistlerin en çok merak ettiği hangi seviyeye geri çekilecek olduğu.

bitcoin kritik Piyasa gözlerini Bitcoin kritik seviyesine dikti!

Bitcoin şimdilik kayıplara imkan vermiyor!

TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD’nin Perşembe günü bir gecede 35.000 dolarlık desteği koruduğunu ve şimdiye kadar da 40.000 dolara pek yaklaşamadığını ortaya koyuyor. Bir ara ani bir yükseliş, konsolidasyon aşaması başlamadan önce pariteyi 39.000 dolara getirmişti, ancak genel olarak, Bitcoin henüz kesin bir şekilde uzun süreli  ne tarafa gideceğine karar vermiş değil.

Popüler trader Rekt Capital’e göre, sağlam bir destek seviyesine çıkabilmek için 38.000 doların görülmesi gerekiyor.

Trader Çarşamba günü, mevcut konsolidasyon döngüsündeki önemine dikkati çekerek, “BTC için yaklaşık 38.000 dolarlık bir seviye kesinlikle şu anda izlenmesi gereken bir seviye” demişti.

bitcoin kritik Piyasa gözlerini Bitcoin kritik seviyesine dikti!

Altcoinler hakimiyeti kaybediyor

O günden beri Bitcoin volatilitesinde bir azalma meydana geldi. Trader  Crypto Ed, Bitcoin’in bir sonraki hamlesi olarak 30.000 dolara yakın bir seviyeyi öngörenler arasındaydı. Ancak Cuma günü için bu olasılık, bu giderek şansını kaybediyor gibi. Twitter takipçilerine aynı şekilde 38.000 dolar civarında bir kırılma noktasını vurgulayan bir grafikle, “Birkaç tane daha yüksek alçak seviyeler ortaya çıkınca, bu bacağın alt kısmını tamamlamadığımızı düşünmeye başlamıştık” dedi.

bitcoin kritik Piyasa gözlerini Bitcoin kritik seviyesine dikti!

En büyük küresel borsa Binance’in alış ve satış pozisyonlarına bakıldığında, direncin sırasıyla 38.500 dolar ve 40.000 dolar olduğu doğrulanıyor. Karşılaştırıldığında, 30.000 doların epeyce üzerinde çok az göze çarpan destek vardı.

bitcoin kritik Piyasa gözlerini Bitcoin kritik seviyesine dikti!

Altcoinlerde, resim daha cesaret kırıcıydı esasen. Traderlar Cuma günü büyük tokenlerde yaklaşık %4’lük kayıplarla karşı karşıya kaldılar ve yalnızca Amp (AMP) günlük %17’lik fark edilebilir kazançlar sağlamış oldu. Bitcoin’in piyasa değeri hakimiyeti, yükseldikçe daha iyiye gitti ve haftanın başında %42’nin altındayken %44’e çıktı.


Görünen o ki, Bitcoin ani ve büyük oranlı düşüşüne ve yapılan onca karşı propagandaya rağmen liderliği kimseye kaptırmıyor ve sağlam ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Tüm koin piyasası olarak biz de Bitcoin izlemeye devam ediyoruz.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Piyasa gözlerini Bitcoin kritik seviyesine dikti!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.