fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Piyasa çöküşünün kripto milyarderlere acı reçetesi

Piyasa çöküşünün kripto milyarderlere acı reçetesi

Piyasa çöküşünün kripto milyarderlere acı reçetesi
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para milyarderleri sadece birkaç gün içinde milyarlarca dolar kaybetti. Bu, piyasanın ne kadar volatiliteli olduğunun yeni bir göstergesi. Müthiş kayıplara rağmen söz konusu kripto zenginleri hala şikayet edemeyecekleri kazançlara sahip.


Sadece 9 günde kripto milyarderleri 15.5 milyar dolar kaybetti

2021 yılı boyunca Bitcoin ve Dogecoin gibi kripto paraların değeri adeta uçtu. Ancak yine de kolay çıktığı kadar da çökebiliyor. Bundan dolayı son çöküş sırasında kripto para milyarderlerinin kaybı 15.5 milyar gibi çok yüksek bir rakam.

10 Mayıs’ta Bitcoin’in değeri 59,423 dolardı. Ancak hemen ardından yüzde 36 düştü. Sonuçta 12 kripto milyarderinin toplar varlığı da çok büyük düşüş yaşadı.

Forbes’in raporuna göre, 19 Mayıs’ta kripto para milyarderlerinin toplam net varlığı 62.3 milyar dolardan 46.8 milyar dolara geriledi.

En büyük kaybı ise Sam Bankman-Fried yaşadı. 10 Mayıs’ta 16.7 milyar doları olan bu yatırımcı şimdi 11.5 milyar dolarlık kripto paraya sahip.

İlgili – Huobi’nin 100 milyon dolar yatırımının hedefindeki kripto paralar

Bankman-Fried eski bir Wall Street traderi ve kripto ticareti şirketi Alameda Research’ü kurmuştu. Ayrıca Forbes’in kendi kendine zengin olan listesindeki en genç isim. 2019 yılında kripto türev borsası FTX’i kurduktan sonra zengin olmuştu. FTX’in tokenlerinin değeri ise yakın zamanda yüzde 37 düştü.

Piyasa çöküşünden etkilenen diğer milyarderler ise şöyle: Winklevoss ikizleri, Bitcoin yatırımcısı Michael Saylor ve blockchain platformu Ethereum kurucularından Vitalik Buterin.

Milyarlarca dolarlık kayba rağmen hala artıdalar

Bu volatiliteli piyasaya rağmen, 12 kripto para milyarderi bu yılın başında oldukları durumdan daha fazla varlığa sahipler. Mart ayının başında bu zenginlerin toplam net varlığı 37.3 milyar dolardı. Şimdi son düşüşe rağmen hala net varlıkları 46.8 milyar dolar.

Son zamanlarda Dogecoin fiyatı yükselse de bu 12 en zengin kripto yatırımcısının ana varlığı hala Dogecoin değil. Bankman-Fried’in ana varlığı FTX tokenler. Miyarder Brian Armstrong ise ana yatırımını Coinbase hisselerinde tutuyor. Fred Ehrsam’in yatırımı Bitcoin ve Changpeng Zhao ise Binance üzerinden yönetiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: