Peter Brandt Bitcoin dibi için fiyat verdi, BTC bu seviyeye düşebilir!!

Efsanevi analist Peter Brandt’ten Litecoin için müthiş tahmin!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto tüccarı Peter Brandt, son gelişmelerin adından Bitcoin için yeni bir tahmin paylaştı ve lider kripto para birimi için öngördüğü dip  seviyeyi açıkladı. Detaylar ve teknik veriler yazımızda.

Peter Brandt Bitcoin dibi için fiyat verdi, BTC bu seviyeye düşebilir!!

Kripto para piyasasında 2022 yılının ikinci şoku FTX olayında yaşandı. Piyasa, büyük bir değer kaybı gördü. Binance ve FTX arasındaki tartışmaların ardından kripto para piyasasında LUNA sarsıntısı sonrası yeni bir kriz doğdu. Binance cephesinden dün yapılan açıklamalar önce FTX’e bir mali destek yapılacağı yönündeydi ancak dünyanın en büyük kripto para borsası daha sonra mali destekten finansal nedenlerden ötürü vazgeçtiğini açıkladı.

İlgili: Bitocin nedir, geleceği nasıl?

Bu gelişmeler yaşanırken Bitcoin, 15.682 dolara gerileyerek 2022 yılının en düşük seviyelerini gördü. Son 24 saat içerisinde bir toparlanma ile yeniden 17.000 doların üzerine çıkan BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 17.325 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in piyasa değeri şuanda 332 milyar dolar.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin

 

Kripto piyasasının tecrübeli isimlerinden biri olan ve geniş kitleler tarafından tahminleri takip edilen ünlü analist Peter Brandt, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %50’den fazla düşüş yaptığı dönemi hatırlatarak şuanda yaşanan çöküşün Bitcoin tarihindeki beşinci büyük ayı piyasasına denk geldiğini belirtti.


bitcoin

Aralık 2017’den Aralık 2018’e kadar süren 2018 ayı piyasasında BTC’nin 19.765 dolardan 3.148 dolara gerilediğine dikkat çeken analist, Kasım 2013’ten Aralık 2015’e kadar, iki yıldan fazla süren bir ayı piyasası sırasında 1.177 dolardan 164 dolara gerilediğini ve %86 değer kaybettiğini belirtti. Ayrıca Bitcoin 20211 yılında beş ay süren ayı piyasasında yaklaşık olarak %96 değer kaybetti.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Peter Brandt’e göre, Bitcoin önceki ayı piyasalarında görülen düşüşün büyüklüğü ile paralel hareket ederse 10.350 dolara kadar gerileyebilir. JPMorgan ise Bitcoin’in 13.000 dolara düşebileceğini tahmin ediyor. Ayrıca Bloomberg analistleri ve Fundstrat’tan Mark Newton, Bitcoin’in 10.000 dolar seviyesinin altına düşebileceğini öngörüyor.

Kripto piyasasında yaşanan güven bunalımı devam ederse Bitcoin’in 2022 yılında daha düşük seviyeleri görebileceği belirtiliyor. Kripto para piyasasının toplam hacmi ise yeniden 1 trilyon doların altına gerilemiş durumda. Piyasa şuanda FTX’in yaşadığı likidite krizinin çözülüp çözülemeyeceğini izliyor.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Peter Brandt Bitcoin dibi için fiyat verdi, BTC bu seviyeye düşebilir!!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.