1. Home
  2. Güncel Haber
  3. PayPal’dan önemli kripto kararı!

PayPal’dan önemli kripto kararı!

PayPal’dan önemli kripto kararı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev ödeme platformu PayPal’dan kripto alım satım hizmetinde önemli bir değişiklik kararı geldi. Detaylar haberimizde.

PayPal’dan kripto kararı!

Ödeme devi PayPal bilindiği üzere platform üzerinden kripto para alım satım hizmeti sunuyor. Milyonlarca kullanıcısına hizmet veren ödeme platformu, PayPal aracılığı ile kripto para alım satım işlemi yapan müşterilerini ilgilendiren önemli bir karar verdi.

Çevrimiçi finansal hizmetler devi, kullanıcıların platform üzerinde bir haftada satın alabilecekleri kripto para miktarını önemli ölçüde artırdı. Daha önce haftalık limit 20,000 dolardı. PayPal, aldığı karar ile bu limiti beş kat artırdı ve haftalık 100,000 dolara çıkardı.

PayPal’ın başkan yardımcısı, değişikliklerin kullanıcıların PayPal platformlarında kripto para birimi satın alırken daha fazla seçeneğe ve esnekliğe sahip olmalarını sağlayacağını belirtti.

Bkz: Ripple’dan bir zafer daha! 

Finansal hizmetler devi, ilk olarak Ekim 2020’de kullanıcıların kripto para satın almalarına izin vermeye başlamış ve daha sonra mobil ödeme uygulaması Venmo aracılığıyla Bitcoin satın alma seçeneğini eklemişti.

PayPal’ın kripto alım satım hizmeti vermeye başlaması ana akım kripto alıcıları için önemli bir adım oarak değerlendirilmişti. Ödeme devi şimdi aldığı limit artırma kararı ile kullanıcılarının elini daha fazla güçlendiriyor.

Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasında yaşanan düşüş, kripto paraya destek veren finansal kuruluşlara geri adım attırmıyor. Finansal hizmet sağlayıcıları kripto para ekosistemini benimsemeye ve hizmetlerini genişletmeye devam ediyor.

Yazının kalme alındığı anlarda kripto piyasasının toplam hacmi 1,28 trilyon dolar seviyesinde. Nisan ayında gördüğü 2,5 trilyon doların çok altında olsa da sahip olduğu hacim finansal kuruluşların dikkatini çekmeye devam ediyor.

Kaynak