PayPal ile Bitcoin nasıl alınır?

featured
paypal ile bitcoin nasıl alınır
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PayPal artık kripto paraları destekliyor. PayPal üzerinden Bitcoin, Ehtereum ve diğer kripto paraları alabilirsiniz. Sizler için adım adım inceledik.

PayPal ile nasıl Bitcoin alınır?

On-line ödeme devi PayPal Kasım ayı başında kripto para alım-satım servisini hizmete soktu. PayPal 346 milyon kullanıcısına hizmeti vermeyi hedefliyor ancak ilk etapta ABD’de bulunan kullanıcılar bu hizmetten yararlanabilecek.

Paypal ile bitcoin nasıl alınır

Dünya genelinde kullanıcılar 2021 yıl başından itibaren PayPal üzerinden, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin alabilecekler.

İlgili: Bitcoin (BTC) nasıl alınır?


Not: Şimdilik PayPal’dan aldığınız Bitcoin ve diğer kripto paraları PayPal cüzdanından bir başka cüzdana taşıyamıyorsunuz. Ancak aldığınız coinleri PayPal üzerinden harcayabilir ya da satabilirsiniz.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır?

Not: Geçici bir süre için PayPal üzerinden Bitcoin almak ücretsiz. Yani Bitcoin’i hiç bir komisyon ücreti ödemeden alabilirsiniz.

PayPal’dan adım adım Bitcoin alımı

Öncelikle, eğer yoksa, PayPal.com adresine girerek bir PayPal hesabı açmamız gerekiyor.

  • PayPal hesabı için bir email ve banka hesabı ya da kredi kartı kullanabiliriz.
  • PayPal’ı mobil cihazlar ya da pc üzerinden kullanabiliriz.

Not: PayPal, Haziran 2016’da Türkiye çıkışlı müşterilerine hizmet vermeyi durdurdu. Türkiye kullanıcıları bu hizmetler için biraz daha beklemek durumda.

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2020’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

PayPal’dan nasıl Bitcoin alınır?

PayPal hesabınıza girin

paypal ile bitcoin nasıl alınır PayPal ile Bitcoin nasıl alınır?

PayPal hesabınıza girdiğinizde hesabınızda bulunan USD ve Kripto mevduatınızı görebilirsiniz.

Buy&Sell butonuna tıklayınız

Hesap içerisinde PayPal mevduatınızı ve Kripto para mevduatınızı ayrı ayrı görebilirsiniz. Burada, resimde de görüleceği gibi, Buy&Sell butonuna basmanız yeterli.

Grafiklerden istifade edin

paypal ile bitcoin nasıl alınır PayPal ile Bitcoin nasıl alınır?

Buy&Sell butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfadan Bitcoin grafiklerine bakabilir ve analiz yapabilirsiniz. Bu safyada Bitcoin’in fiyatını ve sahip olduğunuz Bitcoin miktarı ile karşılık gelen dolar değerini görebilirsiniz. Bu menüden yine Buy butonuna basınız.

Almak istediğiniz miktarı girin

paypal ile bitcoin nasıl alınır PayPal ile Bitcoin nasıl alınır?

Yukarıdaki ekranda Buy butonuna bastığınızda karşınıza çıkan ekranda kaç dolarlık Bitcoin almak istediğinizi yazacağınız bir kutucuk göreceksiniz. PayPal üzerinden en az 20 $’lık Bitcoin alabiliyorsunuz.

Ödeme aracınızı seçiniz

paypal ile bitcoin nasıl alınır PayPal ile Bitcoin nasıl alınır?

İstediğiniz miktarı girdikten sonra gelen ekranda, ödeme aracınızı seçebilirsiniz. Zaten PayPal’da aktif olarak kullandığınız, banka hesabı, kredi kartı ya da banka kartınızı kullanabilirsiniz.

İşleminizi kontrol ediniz

paypal ile bitcoin nasıl alınır PayPal ile Bitcoin nasıl alınır?

İşleminizi sonlandırmadan önce PayPal, son bir defa, girdiğiniz bilgileri kontrol etmenizi ister. Her şey istediğiniz gibi ise Buy Now tuşuna basarak Bitcoin alım işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
PayPal ile Bitcoin nasıl alınır?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.