BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. PayPal CEO’sundan CBDC ve kripto para açıklaması!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

PayPal CEO’sundan CBDC ve kripto para açıklaması!

PayPal CEO’sundan CBDC ve kripto para açıklaması!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

PayPal CEO’su Time dergisine verdiği röportajda CBDC’ler ve kripto paralar hakkında konuştu. Detaylar haberimizde.

PayPal CEO’sundan CBDC ve kripto para açıklaması

Time dergisinin “The Leadership Brief” abonelerine gönderdiği haftalık röportajların bu haftaki konuğu Paypal CEO’su Dan Schulman’dı.

Fintech devi, salgının müşterileri mağazalardan uzaklaştırmasıyla rekor bir yıl geçirdi. İnsanlar salgının etkisi ile mağazalara gitmek yerine evlerinden online alışveriş yaptılar ve ödemeleri de online olarak gerçekleştirdiler. Bu dönemde PayPal 936 milyar dolar değerinde toplam 15,4 milyar ödeme gerçekleştirdi.

Dan Schulman röportajda, kripto paralar ve merkez bankası dijital para birimleri CBDC’ler hakkındaki görüşlerini de açıkladı.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Schulman, pandemi ile oluşan karantina ve hijyen koşullarının dijital ödeme eğilimini hızlandırdığını, insanların kağıt para yerine dijital ödeme yöntemlerini tercih ettiğini vurguladı. Perakende sektörünün hızla değiştiğini ifade eden PayPal CEO’su, artık firmalar vitrinleri nasıl zenginleştireceğini düşünmek yerine eve teslimatı nasıl daha optimize edeceğini düşünüyor.

Schulman’a göre önümüzdeki on yıl içerisinde nakit ödeme muazzam şekilde azalacak. Schulman, ödeme sisteminin değişmesi ile merkez bankalarının sisteme daha fazla kağıt para veremeyeceklerini, bunun da paranın dijitalleşmesini getireceğini vurguladı. CBDC’ler ile merkez bankalarının yeni para politikaları belirlemeleri gerekeceğini belirten Schulman, kripto paralar tarafındaki talebin ise beklediklerinden çok yüksek olduğunu ve kripto para ile ödeme konusunda tüketicilerin çok heyecanlı olduğunu ifade etti.

Schulman, kripto para birimlerini yaklaşık altı yıldır izlediklerini, ilk zamanlarda yüksek oynaklıkları nedeni ile geçerli bir paradan ziyade bir varlık olarak gördüklerini ve insanların bu konuya nasıl yaklaştıklarını anlayana kadar beklediklerini söyledi. Şu an ise emin oldukları her şeyi piyasaya sürdüklerini belirtti.

Schulman geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile ilk alışverişini yapmış ve bunun kendisi için çok heyecan verici olduğunu söylemişti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Total
0