fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin’in 2021 zirvesi ne zaman ve hangi seviyede olacak?

Bitcoin’in 2021 zirvesi ne zaman ve hangi seviyede olacak?

Bitcoin’in 2021 zirvesi ne zaman ve hangi seviyede olacak?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para Bitcoin (BTC) son aylarda rekor üstüne rekor kırdı ve tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) birkaç defa tazeledi. Böyle bir ortamda birçokları 2021 yılı zirvesinin ne zaman ve hangi seviyeden kaydedileceğini merak ediyor. Analistler, geçmiş veriler üzerinden bu soruya cevap veriyor.


Bitcoin’in 2021 zirvesi ne zaman ve hangi seviyede olacak?

Kriptografi alanının öncülerinden, Bitcoin madenciliği sürecinde kullanılan Hashcash’i icat eden Blockstream’in CEO’su Adam Back, bu soruya cevap veren bir tweet paylaştı. Ona göre Bitcoin piyasası Eylül 2021 ortalarında zirve yapacak. Peki, BTC için hangi seviyeleri bekliyor. Back Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Mevcut piyasa daha öncekileri izlerse, Eylül 2021’in ortalarında zirveye ulaşır, geometrik ortalama yaklaşık 500 bin dolar, 2017 analogu 300 bin dolar ve 2013 analogu 800 bin dolar.”

Adam Back (@adam3us) bunları söylerken başka bir kripto para grafik uzmanının hazırladığı grafiği de paylaşıyor. Back, “Root” (@therationalroot) isimli kullanıcının BTC fiyatının daha önceki ATH değerlerini aşma noktalarını temel alarak, buradaki yükselişleri yüzdesel olarak hesapladığını belirtiyor. Sonuç itibariyle aşağıdaki gibi bir BTC ATH değeri tahmini grafiği ortaya çıkıyor.

Bitcoin’in 2021 zirvesi ne zaman ve hangi seviyeden olacak?

Yukarıdaki grafiği paylaşan Root ise şöyle diyor: “Bu çok benzer bir şekilde gerçekleşmeye başlıyor.”

2020 yılına yaklaşık 7,000 dolardan başlayan Bitcoin, Ekim 2020’de 10,000 dolar seviyesinde bir patlama yaşadı. BTC fiyatı o zamandan bu yana 60,000 doları üzerini gördü. Sonuçta Bitcoin piyasa değeri de 1 trilyon doları aştı.

Bitcoin’in 2021 zirvesi ne zaman ve hangi seviyeden olacak?

Her ne kadar şu an Bitcoin 50,000 dolara kadar bir düzeltme yapsa da yukarıda da belirtildiği gibi uzmanların gelecek beklentileri olumlu. BTC fiyatında son yaşanan gelişmelerle ilgili aşağıdaki yazımıza bakınız:

İlgili – Türbülansa düşen Bitcoin için kritik seviyeler

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: