Oranlara bakınca.. MasterCard ve Visa’nın Bitcoin açılımları boşuna değil!

mastercard visa
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İki dev kredi kartı şirketi Visa ve MasterCard; üst üste Bitcoin ve kripto paralara yönelik açılımlar sergiliyor. Haberimizin içeriğinde paylaşacağımız oranları bu açılımların boşuna yapılmadığını gösteriyor.


Oranlara bakınca.. MasterCard ve Visa’nın Bitcoin açılımları boşuna değil!

MasterCard ve Visa üst üste Bitcoin ve kripto para açılımı yapıyor. Bu açılımların neticesinde Bitcoin ve kripto para varlıkları olan yatırımcılar, kredi kartları üzerinden bu sanal varlıklarını reel ekonominin her alanında kolayca kullanabilecek. Bu sayede Bitcoin ve kripto paraların likiditesi oldukça artmış olacak ve ekonomide fiat para gibi kullanılabilecek.

MasterCard, kendi müşterilerinin tutumunu ölçmek için bir anket düzenledi. Anket sonuçlarına göre insanların kripto para kullanım isteği oldukça yüksek.

  • Kuzey Amerika, Latin Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik’te her 10 kişiden 4’ü (% 40) gelecek yıl kripto para birimi kullanmayı planladıklarını söylüyor.
  • Küresel olarak Y nesli (1981-1996 yılları arasında doğanlar/ Z kuşağının üstündeki nesil) kripto para birimi konusunda oldukça istekli. Y neslinin yarısından fazlası (% 67) bir yıl öncesine göre kripto para kullanmaya daha açık olduklarını kabul ediyor.
  • Ek olarak, Y kuşağının% 77’si kripto para birimi hakkında daha fazla şey öğrenmekle ilgilenirken, % 75’i daha iyi anlarsa kripto para birimini kullanacaklarını kabul ediyor.

Lütfen Bkz: ABD Hazine Bakanının açıklamalarının ardından Bitcoin fiyatları dalgalanıyor

İnternet ve akıllı telefonlar yaygınlaştıkça insanların kripto para merakı da gittikçe artış gösteriyor. Özellikle son dönemde Bitcoin ve kripto para fiyatlarında yaşanan olağanüstü değer artışı yatırımcıların ciddi biçimde dikkatini çekiyor. Bu süreç Bitcoin ve kripto paraların yaygınlaşmasına ve kabul görmesine önemli katkılar sunuyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Oranlara bakınca.. MasterCard ve Visa’nın Bitcoin açılımları boşuna değil!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.