1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Oranlara bakınca.. MasterCard ve Visa’nın Bitcoin açılımları boşuna değil!

Oranlara bakınca.. MasterCard ve Visa’nın Bitcoin açılımları boşuna değil!

Oranlara bakınca.. MasterCard ve Visa’nın Bitcoin açılımları boşuna değil!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İki dev kredi kartı şirketi Visa ve MasterCard; üst üste Bitcoin ve kripto paralara yönelik açılımlar sergiliyor. Haberimizin içeriğinde paylaşacağımız oranları bu açılımların boşuna yapılmadığını gösteriyor.


Oranlara bakınca.. MasterCard ve Visa’nın Bitcoin açılımları boşuna değil!

MasterCard ve Visa üst üste Bitcoin ve kripto para açılımı yapıyor. Bu açılımların neticesinde Bitcoin ve kripto para varlıkları olan yatırımcılar, kredi kartları üzerinden bu sanal varlıklarını reel ekonominin her alanında kolayca kullanabilecek. Bu sayede Bitcoin ve kripto paraların likiditesi oldukça artmış olacak ve ekonomide fiat para gibi kullanılabilecek.

MasterCard, kendi müşterilerinin tutumunu ölçmek için bir anket düzenledi. Anket sonuçlarına göre insanların kripto para kullanım isteği oldukça yüksek.

  • Kuzey Amerika, Latin Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik’te her 10 kişiden 4’ü (% 40) gelecek yıl kripto para birimi kullanmayı planladıklarını söylüyor.
  • Küresel olarak Y nesli (1981-1996 yılları arasında doğanlar/ Z kuşağının üstündeki nesil) kripto para birimi konusunda oldukça istekli. Y neslinin yarısından fazlası (% 67) bir yıl öncesine göre kripto para kullanmaya daha açık olduklarını kabul ediyor.
  • Ek olarak, Y kuşağının% 77’si kripto para birimi hakkında daha fazla şey öğrenmekle ilgilenirken, % 75’i daha iyi anlarsa kripto para birimini kullanacaklarını kabul ediyor.

Lütfen Bkz: ABD Hazine Bakanının açıklamalarının ardından Bitcoin fiyatları dalgalanıyor

İnternet ve akıllı telefonlar yaygınlaştıkça insanların kripto para merakı da gittikçe artış gösteriyor. Özellikle son dönemde Bitcoin ve kripto para fiyatlarında yaşanan olağanüstü değer artışı yatırımcıların ciddi biçimde dikkatini çekiyor. Bu süreç Bitcoin ve kripto paraların yaygınlaşmasına ve kabul görmesine önemli katkılar sunuyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.